Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogRadom

Pozycja dyrektora finansowego jest jedną z najwyższych, jakie można osiągnąć w finansach. Wiele osób latami zdobywa doświadczenie zawodowe potrzebne do objęcia takiej posady z sukcesem. Ale jest droga na skróty. Oczywiście nic nie zastąpi zdobywania doświadczenia poprzez pełnienie funkcji dyrektora finansowego czy pracy w finansach, ale wiele można nauczyć się na kursach zawodowych, które są dedykowane specjalnie dyrektorom finansowym. Kolejny po kursie I stopnia jest kurs II stopnia dyrektora finansowego w Radomiu. Kurs dla dyrektorów finansowych ma pokazać jak pracuje dyrektor, za co jest odpowiedzialny i przyswoić zagadnienia, które na tym stanowisku będą pojawiały się codziennie.

Czym zajmuje się dyrektor finansowy? Mówiąc w skrócie odpowiada za finanse od momentu tworzenia budżetu rocznego, przez jego kontrolę i wprowadzanie zmian. Współpracuje ściśle z działem księgowym, czasem z działem kontrolingu jeśli taki został w firmie utworzony, ale nade wszystko z właścicielami firmy lub inwestorami czy akcjonariuszami, którym obowiązkowo przedstawia plany finansowe i postęp w ich realizacji.

Kursy internetowe to najlepsza opcja dla osób pracujących na pełny etat. Dlaczego? Pozwalają one oszczędzić czas i środki. Zapisując się na tradycyjny kurs trzeba przez kilka weekendów pod rząd uczyć się w szkole, a to oznacza stracony wolny weekend i poniesienie kosztów dojazdu lub nawet noclegu, jeśli kurs odbywa się w innym mieście. Podczas gdy ucząc się z materiałów zamieszczonych na platformie e-learningowej można samemu decydować kiedy będziemy się uczyć i ile czasu jednorazowo przeznaczymy na naukę. Cały kurs realizuje się średnio w 5-6 tygodni, ale można to zrobić szybciej, jeśli tylko mamy czas i przykładamy się do nauki lub wolniej, jeśli dane zagadnienia chcemy przeanalizować kilka razy.

Tylko czy kurs online nie jest gorszy od tradycyjnego pod względem jakości? To zależy od tego, gdzie na taki kurs się zapiszemy. Wpis do ewidencji placówek i szkół oraz rejestru instytucji szkoleniowych z pewnością gwarantuje wysoki poziom nauki. Taki wpis oznacza, że Minister Edukacji Narodowej ma pieczę nad jednostką organizującą kurs. Kto ma takie uprawnienia? Krajowa Izba Księgowych, która jak nazwa wskazuje specjalizuje się w kursach z dziedziny finansowej, w tym organizuje kurs online dla dyrektorów finansowych. Ponadto wydawane przez Krajową Izbę Księgowych dokumenty potwierdzające uzyskanie kwalifikacji wydawane są na wzorze MEN, a to z kolei oznacza, że takie kwalifikacje będą honorowane w każdej firmie w Polsce, a nawet a krajach Unii Europejskiej czy EFTA. Można uzyskać suplementy do certyfikatu po angielsku, więc nie będzie problemem przedstawić swoje kwalifikacje w zagranicznej firmie.