Kurs kierownika biura rachunkowego Radom

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/155/kurs-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogRadom

Kierownik biura rachunkowego to osoba, która nie tylko pełni funkcje księgowego, ale jeszcze funkcję nadzorczą, zarządzającą i czasem też odpowiada za zatrudnianie nowych pracowników i szkolenie ich do pracy. Nie da się ukryć, że zakres obowiązków kierownika w biurze rachunkowym jest duży i nie każda osoba sobie z tym poradzi. Ale czy na pewno? Obecnie można zrobić kurs kierownika biura rachunkowego w wielu miastach jak Radom, Katowice, Kraków Warszawa itd. Taki kurs przygotuje każdego księgowego do objęcia takiego stanowiska. Dzięki czemu nawet osoba, która do tej pory nie zarządzała zasobami ludzkimi będzie dobrze przygotowana do objęcia takiej posady.

Co ciekawe kusy na kierownika biura rachunkowego odbywają się w trzech etapach. Kurs kierownika biura to już III etap, a więc poruszane są na nim najtrudniejsze zagadnienia. Niestety, aby zapisać się na ten kurs trzeba wcześniej ukończyć kursy na etapie I i II. Jednak warto wiedzieć, że uzyskane na nich dokumenty są ważne dożywotnio, a zatem na kurs można zapisać się zaraz po zakończeniu poprzedniego, albo poczekać kilka miesięcy i zapisać się na kolejny stopień kursu.

Czego można nauczyć się na kursie III stopnia dla kierownika biura rachunkowego? Na tym etapie kursu omawiane są podatki. A dokładnie są to podstawy systemu podatkowego, organizacja organów podatkowych czy bardziej zaawansowane procedury np. kontroli podatkowej. Omawiane są też postępowania podatkowe na przykład wobec urzędów podatkowych i postępowania egzekucyjne. Oczywiście omawiane są także same podatki, które ponosi nie tylko samo biuro rachunkowe jako przedsiębiorstwo, ale też rodzaje podatków, które płacą klienci przychodzący do biura ze swoimi sprawami finansowymi. Dzięki temu kierownik biura rachunkowego będzie miał bardzo dużą wiedzę z zakresu rachunkowości podatkowej.

Dlaczego tak ważne jest, gdzie zapiszemy się na kurs? Jako kierownik biura rachunkowego będziemy odpowiadać nie tylko za działanie samego biura jako przedsiębiorstwa, ale też za sprawy naszych klientów. Z tego powodu trzeba zapisać się na kurs w miejscu o dobrej renomie, spełniającym wymagania Ministra Edukacji Narodowej, które z pewnością prowadzi wartościowe merytorycznie kursy. O kim mowa? Krajowa Izba Księgowych od lat prowadzi kursy dla księgowych o różnym zakresie tematycznym. Jest wpisana na listę szkół i placówek oświatowych, a tym samym spełnia wymagania MEN. Ponadto może też pochwalić się certyfikatem jakości ISO9001:2009. Są to naprawdę dobre referencje, które potwierdzają opinie tysięcy zadowolonych uczestników kursów, które przeprowadzono w Krajowej Izbie Księgowych.