Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/155/kurs-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogŁódź

Kto może odpowiadać za błędy w księgach rachunkowych? Nie tylko pojedynczy pracownik księgowości, ale także jego kierownik, w biurze rachunkowym, w którym na co dzień pracuje. Piramida związana z odpowiedzialnością rozkłada się równomiernie między tymi i wieloma innymi stanowiskami. Czy kierownik biura rachunkowego powinien ponosić za swojego podopiecznego odpowiedzialność? Oczywiście, że tak, gdyż to on powinien nie dopuścić do wystąpienia takiej sytuacji. W tej kwestii należy nieustannie kształcić się, aktualizować swoją wiedzę, być na bieżąco z najnowszymi trendami. Zawsze i niezmienne pozostanie to, że dana cała jednostka, czyli w tym przypadku biuro rachunkowe będzie ponosiło konsekwencje, gdy zawiedzie w dowolnej zgłoszonej sprawie.

Odpowiedzialność to jedno, wiedza to drugie. Z podobnych rozważań wyszli specjaliści zjednoczeni w ramach Krajowej Izby Księgowych. Tworząc internetowy kurs kierownika biura rachunkowego myśleli właśnie o tym, jak uniknąć przykrych chwil podczas kariery na tej posadzie. Za klucz uznają pogłębianie wiedzy w komfortowy i zawsze dostępny sposób. Właśnie siadanie przed monitorem własnego komputera jest w tym przypadku jedynym wariantem. Nie ma mowy już o wyjeżdżaniu autem do oddalonych o wiele kilometrów ośrodków szkoleniowych, gdyż każdy dzisiejszy kierownik biura rachunkowego nie ma nawet chwili wytchnienia. Poza tym, oprócz pracy dochodzą także obowiązki domowe i życie prywatne. Krajowa Izba Księgowych stworzyła innowacyjne rozwiązanie, które właśnie w tej kwestii miało polepszyć sytuację osób, które chcą, ale z wielu przyczyn nie mogą przystąpić do nauki kursu na stanowisko kierownika biura rachunkowego.

Nierozerwalnym elementem działalności Krajowej Izby Księgowych jest uczciwość oraz posiadanie najwyższych możliwych poświadczeń dotychczasowych dokonań. Nie chodzi tutaj o grono absolwentów, które zaczęło podbijać rynek pracy po zakończonej nauce. Ważne są też formalne kryteria, które spełnia internetowy kurs kierownika biura rachunkowego. Krajowa Izba Księgowych posiada wszystkie niezbędne certyfikaty ISO, tak aby utwierdzić wszystkich w przekonaniu, jak wysoko stawiana jest poprzeczka dotycząca jakości kształcenia. Potwierdza renomę tej jednostki także wpis do rejestru ewidencji szkół i placówek oświatowych oraz instytucji szkoleniowych. Dodatkowo należy zauważyć, że wydawane dokumentacje noszące znamiona ukończonego kursu internetowego są drukowane na tych samych wzorach, co w przypadku stacjonarnych jednostek. Zresztą można śmiało stwierdzić, że internetowy kurs kierownika biura rachunkowego jest od strony formalnej taki sam jak te zajęcia, które odbywają się w ośrodkach w Łodzi, Białymstoku czy Wrocławiu. Nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób wybiera wygodę.