Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogRzeszów

Dyrektor finansowy to bez wątpienia odpowiedzialne stanowisko w każdej firmie. Jednak jest też uznawane za bardzo prestiżowe, szanowane i dobrze opłacane. Dlatego wiele osób widząc otwarty nabór na takie stanowisko próbuje swoich sił, nawet jeśli wcześniej na tak wysokim stanowisku nie pracowało. Jak poprawić swoje szanse na udaną rekrutację? Trzeba zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Na szczęście można obecnie zrobić kurs I stopnia a potem kurs II stopnia dyrektora finansowego w Rzeszowie czy innym mieście i dzięki temu mieć odpowiednie kwalifikacje udokumentowane dyplomem, które będą podwyższać nasze szanse na dostanie wymarzonej pracy.

Dlaczego konkretne kwalifikacje zawodowe są ważne? Każda osoba pracująca w finansach tak naprawdę może się ubiegać o to stanowisko, jeśli tylko spełnia wymagania narzucone przez zakład pracy ogłaszający nabór. Jednak mając dyplom i tytuł dyrektora finansowego mamy udokumentowaną wiedzę, która przyda się na tym stanowisku pracy. Takie kursy uczą samych konkretów. Nie będziemy tu uczyć się o definicji finansów, a praktycznych rozwiązań jak zarządzać finansami przedsiębiorstwa, jak je kontrolować i jak wdrażać plany rozwoju w życie. A także jak odpowiednio dokonywać analizy rynku finansowego i wprowadzać inwestycje. Dyrektor finansowy ma za zadanie nie tylko nadzorować działania innych działów związanych z finansami, ale też sam odpowiada za budżetowanie i prowadzenie wydatków czy przyprowadzanie przychodów. I właśnie na takich zagadnieniach skupia się cały kurs, aby po nim mieć nie tylko dyplom, ale co ważniejsze wiedzę.

Z tego powodu niezwykle istotne jest, gdzie taki kurs online zrobimy. Jest bardzo wiele ofert, ale przeglądając je można zauważyć, że nie są sobie równe. Jeśli chcemy mieć dyplom, który będzie uznawany w każdym zakładzie pracy to trzeba kurs ukończyć w jednostce, która spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i wydaje dyplom czy certyfikat ukończenia kursu na druku MEN. Jedną z takich instytucji szkoleniowych jest Krajowa Izba Księgowych, która nie tylko spełnia wymogi MEN, ale też dokumenty wydawane kursantom są zgodne ze wzorem druków zawartym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. A do tego wpisana jest zarówno do ewidencji szkół i placówek oświatowych jak i do rejestru instytucji szkoleniowych i ma uzyskany certyfikat ISO.

Ale uwaga! To, że jest to kurs online nie oznacza, że można go przejrzeć i dostanie się dyplom. Nawet kursy online mają testy sprawdzające wiedzę. Oznacza to, że aby dostać dyplom trzeba zdać egzamin końcowy. Dopiero po sprawdzeniu wiedzy można otrzymać upragnione kwalifikacje zawodowe.