Kurs II stopnia dyrektora finansowego Poznań

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogPozn

Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy, a także nadzór nad przygotowaniem skonsolidowanych sprawozdań finansowych oraz raportów to jedne z wielu obowiązków jakie dotyczą dyrektora finansowego w polskich przedsiębiorstwach. Odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej, optymalizowanie polityki podatkowej czy też optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego wiążącego się z oceną projektów inwestycyjnych, to dzień jak co dzień dla takiej osoby. To intratne stanowisko to szczyt marzeń dla wielu, którzy łączą swoją karierę z branżą księgowości, rachunkowości. W ostatnich tygodniach pojawiła się nowa ścieżka rozwoju dla takich osób. Wypracowana została przez Krajową Izbę Księgowych.

Mianowicie chodzi o kurs II stopnia dyrektora finansowego, który odbywa się za pośrednictwem Internetu. To absolutna nowość na polskim rynku szkoleniowym, jako pierwsi na to wpadli specjaliści z Krajowej Izby Księgowych. Ta organizacja oświatowa posiada wpis do rejestru ośrodków szkoleniowych oraz znajduje się w ewidencji szkół i placówek. Dzięki temu każdy kursant, który aspiruje do podjęcia się nauki drogą internetową może ubiegać się w Urzędzie Pracy o dofinansowanie na rzecz własnego rozwoju. Stąd też Krajowa Izba Księgowych wybija się ponad wszystkie inne organizacje tego typu. Co przemawia nad słusznością wyboru edukacji przez Internet? Otóż na pierwszym miejscu absolwenci stawiają sobie wygodę. Nie muszą wyjeżdżać do ośrodków stacjonarnych, a poza tym nie tylko oszczędzają czas, a przede wszystkim pieniądze. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie kwoty mogą pochłaniać dojazdy oraz rezerwacje pokoi hotelowych wraz z wyżywieniem. To praktycznie podwójny koszt!

Jednak chyba największą korzyścią edukacji poprzez kurs II stopnia dyrektora finansowego przez Internet jest fakt świetnego rozplanowania całej ścieżki nauki przez Krajową Izbę Księgowych. Cała tematyka została podzielona na bloki, dzięki czemu kursant w zasadzie sam jest sobie w stanie wypracować optymalne dla siebie tempo nauki. Dodatkowo do zgromadzonych w jednym miejscu materiałów może zasiadać kiedykolwiek zechce. Nie ma tutaj żadnego deadline’u, a jest tylko wygoda i spokój, który często oznacza szybsze przyswajanie wiedzy. Naprawdę nie trzeba nikogo przekonywać do pomysłu wprowadzonego przez Krajową Izbę Księgowych. Otóż dla przykładu kurs II stopnia dyrektora finansowego w Poznaniu wygląda identycznie pod względem merytorycznym. Nie wypada nic innego jak czerpać z internetowych kursów zawodowych organizowanych przez Krajową Izbę Księgowych. I nie zapominajmy, skąd wynika popularność KIK-u. To przede wszystkim certyfikat ISO świadczący o jakości nauczania, opinie wielu użytkowników i zgodność z wysokimi wymogami MEN.