Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/150/kurs-i-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogSzczecin

Dyrektor finansowy zajmuje się kwestiami finansowymi i rachunkowymi w danej firmie lub placówce. Niewątpliwie jest to jedna z najważniejszych osób w firmie, od której kompetencji oraz efektywności spełnienia obowiązków zawodowych zależy bardzo dużo. Często jest to także współdecydent w podejmowaniu ważnych i strategicznych decyzji w firmie. Od wielu lat pozycja dyrektora finansowego cieszy się dużą popularnością oraz prestiżem. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że jest to nie tylko bardzo satysfakcjonująca i odpowiedzialna praca, ale także bardzo stabilne zatrudnienie i możliwość podjęcia stanowiska wyższego szczebla, na którym istotne jest wykonywanie funkcji finansowych w firmie, co niewątpliwie wpisuje się w preferowany schemat pracy wielu osób, którym zależy na wartościowym i dobrze płatnym stanowisku.

Aby móc zostać dyrektorem finansowym należy ukończyć specjalistyczny kurs zawodowy. Szkolenia tego typu są proponowane przez wiele placówek edukacyjnych na terenie całej Polski. Kurs I stopnia dyrektora finansowego odbywa się między innymi na terenie miasta Szczecin, ale można również spotkać wiele podmiotów, które proponują bardzo ciekawe alternatywy dla standardowych kursów stacjonarnych. Jedną z nich jest oferta popularnej i zbierającej wyłącznie pozytywne recenzje, czyli Krajowej Izby księgowych, która swojej ofercie ma właśnie trzystopniowy kurs na dyrektora finansowego.

Kurs składa się z trzech części, a pierwszą z nich jest kurs I stopnia dyrektora finansowego a kolejnymi kurs II i najwyższego stopnia. Na II oraz III część cyklu szkoleniowego mogą się zapisać osoby, które z pozytywnym wynikiem zaliczyły poprzedni etap kursu. Podczas szkolenia poruszane są zarówno kwestie teoretyczne, jak i praktyczne – związane z obsługą finansów i rachunkowości w mniejszych oraz większych firmach. Pokazane są również praktyczne sposoby na radzenie sobie z wyzwaniami i trudnościami w tej pracy. Każda osoba, która ukończy kurs realizowany przez Krajową Izbę Księgowych, otrzymuje certyfikat ukończenia kursu dyrektora finansowego.

Kurs realizowany przez KIK prowadzony jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz jest przygotowywany przez największych specjalistów w zakresie księgowości, co gwarantuje różnorodne ujęcie materiału oraz jego wysoką jakość. Zajęcia w kursie usystematyzowane są w sposób tematyczny oraz taki, aby bez trudu każdy kursant mógł przyswoić niezbędne informacje oraz z powodzeniem zaliczyć egzamin końcowy. Dzięki temu można znacznie poszerzyć swoje kompetencje zawodowe oraz zdobyć niezbędne umiejętności i praktyczne doświadczenie na stanowisko dyrektora finansowego.