Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/150/kurs-i-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogKrak

Kurs dyrektora finansowego w Krakowie to bardzo popularny kurs zawodowy. Przedsiębiorstwa poszukują nowych dyrektorów, ponieważ prężnie się rozwijają, a nie w każdej firmie główny księgowy może dzielić też obowiązki dyrektora finansowego, dlatego tak często można znaleźć oferty pracy na to stanowisko. Najłatwiej i najszybciej można zrobić potrzebne kwalifikacje zawodowe uczęszczając po prostu na kursy. Jednak warto zacząć od kursu I stopnia, potem zapisać się na kurs II stopnia, a na końcu na kurs dyrektora finansowego. Będzie to zwłaszcza korzystne, dla osób które wcześniej nie miały styczności z tym zawodem.

Jaki kurs wybrać? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na uprawnienia i renomę placówki, która organizuje kursy. Zawsze trzeba sprawdzić czy taka szkoła wpisana jest na listę placówek oświatowych, ponieważ to gwarantuje, że pełni funkcję jednostki oświatowej i kursy organizowane są legalnie oraz z uwzględnieniem wszystkich wytycznych Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto taka jednostka szkoleniowa musi być uznawana przez MEN. Po czym to poznać? Między innymi po certyfikatach i dyplomach ukończenia kursu. Muszą być zgodne ze wzorem MEN. Jeśli takie są oznacza to, że placówka oświatowa jest pod kontrolą MEN i organizowane kursy są naprawdę na wysokim poziomie merytorycznym i faktycznie umożliwiają zdobycie zawodu, a potem uprawianie go. Krajowa Izba Księgowych spełnia wszystkie kryteria ustanowione przez Ministra Edukacji Narodowej, a także posiada certyfikat ISO świadczący o jakości tej placówki.

Kurs dyrektora finansowego w Krajowej Izbie Księgowych można zrealizować online. Nie ma jednak obawy, że taki kurs będzie mniej przydatny niż kurs stacjonarny, bo i ten rodzaj szkolenia jest zgodny z wymaganiami MEN, a więc wiedza na nim nabyta będzie zgodna z normami kwalifikacyjnymi dla tego zawodu, a także dokumenty wydane po zakończeniu kursu będą zgodne ze wzorem MEN, a to oznacza, że z takimi dokumentami poświadczającymi kwalifikacje bez problemu dostaniemy wymarzone stanowisko. Ponadto sama forma kursu jest bardziej korzystna, ponieważ można go realizować w wolnym czasie i uczyć się kiedy nam to pasuje.

Cały kurs można przerobić w 4-6 tygodni, ale też można go realizować krócej, ponieważ nie ma tu ograniczeń co do czasu na zaliczenie materiału. Nabywana podczas kursu wiedza jest regularnie sprawdza przez testy, więc zdecydowanie jest to kurs dla osób, które chcą się uczyć. Taki kurs wymaga jednak poważnego podejścia od kandydata, ponieważ trzeba uczyć się samodzielnie bez nadzoru nauczyciela, a zatem może to być trudniejsze dla wielu osób. Jednak osoby, które nie lubią uczyć się w grupach z takiego typu kursu na pewno odniosą większy pożytek.