Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogWroc

Asystent do spraw księgowości to wbrew pozorom bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja. Od niego zaczynają się mechanizmy, które w następstwie sterują pracą całej komórki lub referatu. Dobrze zorganizowany pomocnik jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania podmiotu. Osoba na tym etacie musi mieć odpowiednią wiedzę z zakresu przepisów prawa rachunkowego oraz podatkowego, ponadto powinna zaznajomić się z wszelkimi procedurami, praktykowanymi w danym przedsiębiorstwie. Często w zakresie jej obowiązków leży sprawdzanie dokumentów pod względem formalno-rachunkowym, wypełnianie formularzy podatkowych i sporządzanie różnego rodzaju zestawień finansowych, ale też archiwizowanie dokumentów, obsługa systemu księgowego czy prowadzenie bieżącej korespondencji z kontrahentami, urzędami i innymi firmami. Asystent to doskonała pozycja wyjściowa do wstąpienia na niezwykle ciekawą i dobrze płatną karierę, która dotyczy finansów i rachunkowości. Najwięksi specjaliści zaczynali właśnie od tego szczebla, co pozwoliło im doskonale przygotować się do wykonywanego zawodu.

Obecnie dziesiątki tysięcy osób w naszym kraju mają problem ze znalezieniem pracy. Choć ofert nie brakuje, to najczęstszą blokadą jest brak wiedzy i kompetencji, które są niezbędne do podjęcia specjalistycznego i satysfakcjonującego zatrudnienia w perspektywicznej branży, jaką choćby jest księgowość. Naprzeciw tym problemom wychodzi Krajowa Izba Księgowych (KIK). Jest to powszechnie szanowana jednostka edukacyjna, a jej efektywność nauczania potwierdza wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Ponadto została ona nagrodzona Certyfikatem ISO, co w dodatkowy sposób podkreśla jej elitarny charakter. Dla wszystkich tych, którzy doskonale odnajdują się świecie liczb oraz wiążą swoją przyszłość z finansami, KIK oferuje kurs asystent ds. księgowości. Zarówno Wrocław, jak i Poznań, Warszawa czy Kraków, będą doskonałymi miejscami do podjęcia zatrudnienia właśnie w charakterze asystenta.

Wartą podkreślenia zaletą szkolenia jest fakt, że wykonuje się je, gdziekolwiek się chce, warunkiem jest tylko posiadanie komputera ze stałym połączeniem z internetem. Instruktaż nie jest ograniczony limitem czasowym, co nie wywołuje stresu. Kurs został opracowany przez czołowych ekspertów z dziedziny księgowości i rachunkowości, w związku z czym cechuje się efektywnością i rzetelnością, których brak konkurencyjnym ofertom. Dodatkowo szkolenie Krajowej Izby Księgowej jest zgodne z wytycznymi MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dlatego każdy kursant może być pewien legalności otrzymanych uprawnień w przypadku pozytywnego zaliczenia całego instruktażu. Otrzymany tytuł zaś to doskonała przepustka do wymarzonego zajęcia.