Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogToruń

Wiele osób marzących o zatrudnieniu w dziale księgowości czy w biurze rachunkowym kończy szkoły pozwalające na uzyskanie stopnia księgowego. Ale wcale nie tak trzeba taką karierę zaczynać. Zwykle i tak nowa osoba zacznie pracę jako asystent do spraw księgowości. A tymczasem asystentem może być osoba, która ukończyła szkołę średnią, potrafi obsługiwać komputer i podstawowe programy oraz ma doświadczenie w dziale księgowości, które może być zdobyte podczas stażu lub nawet praktyk. Jednak najlepszym i najszybszym sposobem, aby zostać asystentem w księgowości jest kurs asystenta ds. księgowości w Toruniu albo w innym mieście. Warto zainwestować w kurs online, ponieważ pozwala on na naukę w dowolnie wybranym przez nas czasie, a to oznacza, że można pracować czy uczyć się i nie trzeba specjalnie brać wolnego lub uczyć się w wolne weekendy, aby taki kurs ukończyć.

Czy praca asystenta do spraw księgowości jest taka atrakcyjna, że warto inwestować w dodatkowy kurs? Mając dyplom asystenta do spraw księgowości i certyfikat ukończenia kursu o wiele szybciej znajdziemy pracę niż tylko składając CV, w którym mamy wpisane samo doświadczenie zawodowe. W biurach rachunkowych czy firmach mających własne działy księgowości oprócz doświadczenia w zawodzie liczą się dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Zwłaszcza w rachunkowości, gdzie pracodawca musi mieć pewność, że dana osoba wie co robi i przy nadzorze bardziej doświadczonej osoby sobie z pracą poradzi.

Dlatego też ważne jest to, gdzie zapiszemy się na kurs. Warto zrobić to w Krajowej Izbie Księgowych, ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest to placówka specjalizująca się w kursach dla księgowych. Jednak ważniejsze jest to, że spełnia wymagania stawiane przez MEN, a ponadto jest wpisana do ewidencji szkół i placówek oświatowych oraz rejestru instytucji szkoleniowych. O jakości usług świadczonych przez KIK przemawia też fakt, że jednostka ta ma certyfikat ISO 9001:2009. Wszystkie dokumenty wystawiane po zakończeniu kursu są wystawiane na wzorze MEN. Dlatego też nie ma obaw, że mimo iż jest to kurs online to takie dokumenty nie będą ważne. Wręcz przeciwnie dyplom i certyfikat będą miały akceptację MEN, a dzięki temu każdy zakład pracy uzna je za wartościowe.

Na kursie też będzie można nauczyć się samych przydatnych rzeczy. Asystent w dziale księgowości ma aktywnie wspierać cały dział, aby inni księgowi mogli pracować sprawnie i bez przeszkód. Ten kurs pomaga nabyć wiedzy, która przyda się nie tylko na początku pracy w dziale księgowości, ale też będzie bazą do dalszego rozwoju i skorzystania później z innych kursów aż do osiągnięcia statusu głównego księgowego.