Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogŁódź

Stanowisko asystenta ds. księgowości, to bardzo często pierwsza praca dla osoby, która skończyła studia ekonomiczne i wiąże swoją przyszłość zawodową z działaniami księgowymi. Nawet często zdarza się, że już podczas studiów można próbować swoich pierwszych szlifów. Jednym z podstawowych zadań asystenta ds. księgowości jest pomoc w prowadzeniu obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstwa. Czuwanie nad prawidłową realizacją budżetu, prowadzenie bieżącej ewidencji i rejestracji wszelkich operacji gospodarczych oraz obliczanie, a także rozliczanie kosztów produkcji, podatków, składek, to tylko kilka codziennych czynności w pracy osoby pomagającej księgowej. Rozpoczęcie kariery zawodowej w dużej firmie może zaowocować szybkim awansem, ale nie każdy ma takie szczęście.

Na losie nie można tylko i wyłącznie polegać, a bardziej skupić się na doszkalaniu i poszerzaniu swojej wiedzy. Kariera zawodowa oparta na doświadczeniu i faktycznych umiejętnościach pozwoli na wspinanie się wyżej niż można sądzić. Krajowa Izba Księgowych postanowiła pomóc osobom, które chcą zajść w swoim życiu jak najwyżej pod względem zawodowym. Grupa złożona z najwybitniejszych specjalistów skonstruowała bardzo intuicyjną i przyjazną w nauce platformę e-learningową. Internetowy kurs asystenta ds. księgowości od pewnego czasu wiedzie prym, jako główny kanał dostępu do wykwalifikowanych specjalistów. W oczach pracodawców jest to pierwsze źródło, gdzie można znaleźć pomocnika dla księgowej. Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do ewidencji szkół i placówek oraz w rejestrze instytucji szkoleniowych. Wszystkie świadczone usługi przez tę jednostkę są oznaczone certyfikatami ISO, co świadczy o ich wysokiej jakości. Warto też zaznaczyć, że po ukończeniu testu egzaminacyjnego, każdy z absolwentów otrzymuje dokumenty świadczące o zdobytych kwalifikacjach na wydrukach identycznych, jakie wydawane są przez ośrodki stacjonarne. To jeden z wielu dowodów na to, że internetowy kurs asystenta ds. księgowości niczym praktycznie nie różni się od zajęć odbywających się na terenie Łodzi, Gdańska czy Poznania.

Warto zaufać tak renomowanej instytucji jaką jest Krajowa Izba Księgowych. Ministerstwo Edukacji pod żadnym względem nie ma zastrzeżeń do działalności tej organizacji, gdyż wszystkie świadczone usługi są zgodne z normami prawnymi. To pewna inwestycja w swoją przyszłość dla młodej osoby, a także dla tych starszych, którzy chcą nabrać doświadczeń w innych sektorach zawodowych, zmienić coś w swojej ścieżce zawodowej. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby uzupełnić swoje CV, wystarczy pozostać najzwyczajniej we własnym domu.