Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogKato

Praca w księgowości jest bardzo doceniana. Wiąże się z dobrymi warunkami finansowymi oraz pozwala na uzyskanie stabilnego zatrudnienia. Praca w księgowości obarczona jest jednak bardzo dużą odpowiedzialnością oraz jest bardzo wymagająca. Od kandydatów na stanowiska w księgowości wymaga się nie tylko dużych umiejętności zawodowych, ale także zaangażowania i umiejętności pracy samodzielnej, a także współpracy w większej grupie (na przykład w porozumieniu z innymi specjalistami).

Jednym z popularnych stanowisk w księgowości jest asystent ds. księgowości, który odpowiada za wiele ważnych kwestii. Zatrudnienie na takim stanowisku można znaleźć w wielu firmach (mniejszych, jak i większych), a także placówkach prywatnych oraz publiczno-państwowych. Aby móc pracować na takim stanowisku należy ukończyć kurs asystenta ds. księgowości. Wśród licznych ofert takich kursów na tle innych wyróżnia się kurs organizowany przez Krajową Izbę Księgowych. Jest to specjalistyczne szkolenie, które gwarantuje kandydatowi osiągnięcie wysokich umiejętności praktycznych oraz posiada licznych kompetencji. Kurs asystent ds. księgowości odbywa się między innymi w mieście Katowice.

Kurs organizowany przez Krajową Izbę Księgowych odbywa się również przez internet – kurs online jest tak samo efektywny jak standardowe kursy stacjonarne.
Kurs asystenta ds. księgowości prowadzony jest zgodnie z wytycznymi MEN oraz posiada certyfikat ISO świadczący o wysokiej jakości i profesjonalizmie przygotowania merytorycznego kursu. Nic w tym dziwnego, ponieważ aspekt merytoryczny kursu przygotowywany jest przez specjalistów oraz wykwalifikowanych księgowych, którzy od lat działają w zawodzie. Kurs organizowany przez KIK charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz zawiera zarówno aspekty teoretyczne (aspekty związane z prawem cywilnym, handlowym i inne), a także części praktyczne (m.in. radzenie sobie z trudnościami, jakie asystent może napotkać w swojej pracy oraz obsługę branżowych programów informatycznych ułatwiających pracę).

Kursy realizowane przez internet mają bardzo wiele walorów. Przede wszystkim jest to znaczne ułatwienie dla wszystkich kursantów, ponieważ nie wymaga uciążliwych dojazdów oraz kurs nie narzuca ścisłych określonych godzin uczestnictwa oraz nauki. Całość nauki można efektywnie dopasować do własnych możliwości oraz innych obowiązków. Kurs asystenta ds. księgowości pozwala na uzyskanie kwalifikacji zawodowych – każda osoba po zakończeniu kursu otrzymuje stosowne zaświadczenie o odbytym szkoleniu, certyfikat zawodowy, a także tytuł asystenta ds. księgowości, który umożliwia podjęcie pracy w tym zawodzie. Dzięki temu można uzyskać stabilne zatrudnienie oraz świetną pracę.