Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogBydg

Osoba zajmująca stanowisko głównego księgowego należy do jednych z najważniejszych w każdej organizacji. Zakres obowiązków, zadania oraz profil jest bardzo złożony, gdyż w obrębie jego obowiązków leży przede wszystkim ingerencja w każdą przeprowadzoną w przedsiębiorstwie operację finansową. Poza tym, rola głównego księgowego z biegiem lata rozrastała się, kompetencje i uprawnienia są większe, ale także wymagania wobec takich osób w oczach pracodawców uległy zmianom. Osoba, która spełnia kryteria dla tego stanowiska dotyczą m.in. umiejętności sporządzania sprawozdań finansowych według określonych standardów czy też odpowiedzialności za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami. Obecnie na rynku występuje niedobór na stanowisku głównego księgowego.

Krajowa Izba Księgowych postanowiła temu zaradzić i wprowadziła na rynek doskonały sposób na szybkie uzyskanie umiejętności, kompetencji. Jest to innowacyjna forma kursu, ponieważ prowadzona w całości jest za pośrednictwem Internetu. Stworzona został specjalny interfejs, do którego można się zalogować w każdej chwili. Osoba szkoląca się otrzymuje pełen wachlarz materiałów, który pozwala na przystąpienie do egzaminu końcowego. Warto zauważyć, że Krajowa Izba Księgowych to jednostka systemu oświaty, która posiada wpis do ewidencji szkół oraz placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych. Jako pierwsza wprowadziła kursy internetowe o charakterze zawodowym, kwalifikacyjnym oraz doszkalającym. To rozwiązanie dla każdego kto dotychczas narzekał na brak czasu i musiał z tego powodu rezygnować z uczęszczania na zajęcia w stacjonarnych jednostkach szkoleniowych. Internetowy kurs głównego księgowego do złudzenia przypomina te odbywające się w Bydgoszczy, Toruniu i wielu innych miast. Z tym, że to bardziej komfortowa wersja nauki i u nie byle kogo. Krajowa Izba Księgowych posiada uprawnienia od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Otrzymane przez kursanta dokumenty ukończenia internetowego kursu to oryginalne certyfikaty pozwalające na podjęcie pracy w każdej organizacji. Kurs prowadzony przez Krajową Izbę Księgowych jest zgodny ze wszystkimi certyfikatami ISO oraz wymogami MEN.

Warto też podkreślić, że internetowy kurs prowadzony przez tą renomowaną instytucje to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie występujące na rynku. Koniec z dodatkowymi kosztami przeznaczonymi na dojazdy, wyżywienie i nocleg w drogich pokojach hotelowych. Teraz wystarczy włączyć tylko komputer i poświęcić kilka chwil na naukę zgodnie ze swoim tempem przyswajania nowej porcji wiedzy. Zasadność wykorzystywania Internetu do nauki w tym przypadku sprawdza się doskonale.