Kurs analityk kredytowy Rzeszów

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogRzeszów

Kredyty są dzisiaj bardzo powszechne. Jednak nie tylko dla konsumentów prywatnych, ale też dla przedsiębiorstw, nawet państwowych to chleb codzienny. Dlatego banki nie tylko rywalizują ze sobą o klientów, ale też o analityków kredytowych. A ci mogą pracować praktycznie wszędzie, gdzie jest tylko dział finansowy. Co prawda najczęściej analityk kredytowy zatrudniany jest w banku czy w firmie udzielającej pożyczki. Jednak analityk może też znaleźć zatrudnienie w firmie konsultingowej, w firmie zajmującej się kooperacją inwestycji dla podmiotów zewnętrznych czy nawet w biurze rachunkowym. Jest także wiele przedsiębiorstw, które bazują w swojej działalności na kredytach i inwestycjach i jakie chętnie zatrudnią analityka kredytowego na etat.

Czy trzeba spełniać jakieś specjalne wymagania? Oczywiście dobrze jest mieć doświadczenie zawodowe w dziedzinie finansów, a co za tym idzie wiedzę. Ale samym analitykiem kredytowym można zostać kończąc kurs analityk kredytowy np. w Rzeszowie. Oznacza to, że nawet po miesiącu nauki można już dysponować dyplomem i tytułem analityka kredytowego. Jednak, żeby takie kwalifikacje zostały uznane kurs musi być ukończony w wiarygodnej instytucji. Krajowa Izba Księgowych organizuje między innymi kurs dla analityków kredytowych w formie online. Warto wiedzieć, że KIK wpisana jest do rejestru instytucji szkoleniowych oraz do ewidencji szkół i placówek oświatowych, a także spełnia wymagania MEN. W takim miejscu z pewnością nauczymy się wiele, a do tego otrzymamy dokumenty potwierdzające nasze kwalifikacje. Dodatkowym atutem KIK jest też fakt, że instytucja ta posiada certyfikat ISO.

Dlaczego dokumenty są tak ważne i nie wystarczy jakikolwiek kurs? W Polsce to Minister Edukacji Narodowej wyznacza standardy nauki oraz jest gwarantem, że dana szkoła czy instytucja szkoleniowa naprawdę uczy rzetelnie, a program ma wysoką wartość merytoryczna. Dlatego tylko dokumenty wydawane na wzorze zgodnym z Rozporządzeniem MEN są wiarygodne dla potencjalnych pracodawców. A właśnie takie dokumenty dostaniemy, gdy ukończymy kurs w KIK. Ponadto nie są one wystawiane tylko za przeczytanie materiałów kursowych. Podczas kursu wiedza jest wielokrotnie sprawdzana w formie testów cząstkowych, a na koniec testu z całego materiału. Dopiero po jego zdaniu można otrzymać stosowne dokumenty potwierdzające nabytą wiedzę. Z tego też powodu taki kurs jest najlepszy, ponieważ nie tylko dostajemy dyplom, ale też wynosimy z niego wiedzę.

Kursy online są zwłaszcza polecane osobom, które nie mają czasu lub chęci na udział w standardowych szkoleniach. Tutaj można indywidualnie układać sobie plan nauki i ukończyć kurs w 46 tygodni, jeśli tylko będziemy regularnie poświęcać czas na naukę.