Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogRadom

Czym zajmuje się fakturzystka? Wbrew pozorom nie jest sprzedawcą. Dużo osób myli osoby odpowiedzialne za sprzedaż produktów, które także wystawiają rachunki lub faktury z pracą fakturzystki. Jednak to nie jest takie samo stanowisko pracy. Fakturzystka ma o wiele więcej zadań związanych z finansami i dokumentacją księgową, a sprzedawca najbardziej zajmuje się sprzedażą towarów, a wystawianie dokumentów sprzedaży to tylko jeden etap takiej pracy, a nie cała dziedzina, którą się zajmuje.

Można więc powiedzieć, że praca fakturzystki jest o wiele bardziej odpowiedzialna. Zwykle jest też tak, że jeśli sprzedawca wystawi fakturę, ale się pomyli lub też klient zrezygnuje z zakupów i potrzebny jest zwrot to takim dokumentem wymagającym korekty zajmuje się już fakturzystka lub inna osoba zatrudniona w dziale księgowym.

Zwykle fakturzystki są zatrudniane w większych firmach jako osoba pracująca w dziale księgowym, ale nie można też mylić tej pracy z zadaniami asystentki księgowego. Fakturzystka odpowiada za dokumenty zakupu i sprzedaży oraz dokumenty magazynowe, które związane są z takim transakcjami między innymi wystawieniem dokumentów wydania z magazynu czy przyjęcia do magazynu. Oznacza to także, że odpowiada za kontrolę stanów magazynowych. Do zadań fakturzystki należy też korekta faktur oraz wprowadzaniem zmian w stanie magazynu.

Fakturzystka to nie księgowa, ale osoba bardzo pomocna do prowadzenia takiego działu. Czy żeby zostać fakturzystką trzeba studiować księgowość? Nie. Wystarczy kurs fakturzystki w Radomiu lub innym mieście, gdzie można zdobyć doskonałe kwalifikacje zawodowe. Taki kurs można odbyć online. W praktyce oznacza to, że uczymy się przez platformę e-learningową, na której mamy dostęp do opracowanych przez zespół specjalistów materiałów. Gdzie można zrobić taki kurs?

Zdecydowanie dobrym wyborem jest Krajowa Izba Księgowych, ponieważ jest to jednostka wpisana do rejestru placówek szkoleniowych oraz szkół i placówek oświatowych. A to oznacza, że wszystkie kursy realizowane w tej placówce podlegają kontroli Ministra Edukacji Narodowej. Choćby to poświadcza, że warto tutaj zapisać się na kurs zawodowy. Warto też wiedzieć, że po zakończeniu kursu w Krajowej Izbie Księgowych otrzymamy certyfikat i zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN, które potwierdzą nowo nabyte kwalifikacje zawodowe. Takie dokumenty są ważne nie tylko do aplikacji o pracę fakturzystki w Polsce, ale też w innych krajach Unii Europejskiej oraz w krajach EFTA. Oznacza to, że można znaleźć dobrą pracę w nie jednej firmie. I do tego wcale nie trzeba ograniczać się terytorialnie.