Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogGdynia

W ostatnich latach odnotowuje się spory wzrost zainteresowania usługami kredytowymi – zarówno przez osoby prywatne, jak i duże firmy, koncerny czy przedsiębiorstwa. Jest to związane z ciągle rosnącym popytem na kredyty mieszkaniowe, hipoteczne oraz pozyskiwanie środków pieniężnych na inne cele, np. inwestycje czy projekty. Wszystko to na przestrzeni ostatnich lat sprawiło, że znacznie spopularyzował się zawód, jakim jest analityk kredytowy, który jest bez wątpienia specjalistą od spraw związanych z obsługą kredytów, wnioskowaniem o nie oraz uzupełnianiem wszelkiej dokumentacji. Analityk kredytowy jest również przede wszystkim doradcą, który potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości swojego kontrahenta odnośnie podejmowanych decyzji dotyczących kredytów.

Od analityka kredytowego wymaga się bardzo dobrej znajomości branży oraz doświadczenia zawodowego. Jest to praca odpowiedzialna, dlatego też profil kandydata oraz jego umiejętności są niezwykle ważne. Wskazane jest posługiwanie się tytułem analityka kredytowego, który można uzyskać poprzez ukończenie specjalistycznego kursu zawodowego. Kurs analityk kredytowy odbywa się np. w mieście Gdynia, ale istnieje również wiele firm organizujących tzw. szkolenia online. Wśród nich prawdziwym liderem jest Krajowa Izba Księgowych.

Warto pamiętać, że każdy kurs zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania wymarzonej pracy oraz wyróżnia kandydata na tle swojej konkurencji – dlatego też bardzo ważne jest uczestniczenie w różnorodnych szkoleniach i kursach i ciągłe poszerzenie swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Kursy realizowane przez KIK są doskonałym sposobem na możliwość uzyskania dodatkowych kompetencji, które przydadzą się z pewnością w pracy. Dzięki temu, że jednostka jest wpisana do rejestru ośrodków szkoleniowych, a zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi MEN, każdy uczestnik kursu może być pewien, że zdecydował się na profesjonalne i efektywne szkolenie. Dodatkowo wysoką jakość edukacji oferowanej przez KIK potwierdzają liczne certyfikaty (np. certyfikat ISO) oraz wyróżnienia, jakie posiada ten podmiot.

Kształcenie w formie edukacji zdalnej pozwala dodatkowo realizować się każdemu uczestnikowi szkolenia na różnych płaszczyznach swojego życia – bez konieczności przejmowania się m.in. kłopotliwymi dojazdami do miejsca odbywania się szkolenia stacjonarnego czy kombinowania, żeby dopasować grafik zajęć podczas kursu z innymi swoimi obowiązkami, np. pracą zawodową czy studiami, a także innymi czynnikami, które są uzależnione od indywidualnej sytuacji danej osoby. Kursy zdalne realizowane przez KIK to z pewnością bardzo nowoczesna i doceniana przez większość osób forma kształcenia.