Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKurs

Specjaliści ds. księgowości mogą znaleźć pracę w wielu miejscach – wśród głównych miejsc zatrudnienia znajdują się przede wszystkim różnorodne firmy, a także instytucje. Wszystkie placówki wymagają bowiem kompleksowej obsługi księgowej oraz specjalistów różnych zakresach. Choć obecnie w księgowości używa się wielu nowoczesnych programów, które nieco ułatwiają pracę księgowych to wciąż nie da się całkowicie wyeliminować ludzkich rąk oraz wkładu ludzkiej pracy. Dlatego też praca w księgowości cieszy się dość dużym powodzeniem wśród osób szukających pracy oraz planujących swoją karierę zawodową. Warto jednak pamiętać, że jest to praca bardzo wymagająca oraz odpowiedzialna, a na poszczególnych stanowiskach w księgowości zatrudniani są jedynie kompetentni oraz wykwalifikowani specjaliści w swoim fachu.

Kursy specjalisty ds. księgowości to doskonała opcja, żeby przypomnieć swoje wszystkie niezbędne działania potrzebne do realizowania obowiązków zawodowych, a także aby zapoznać się z nowinkami i zmianami w technice pracy oraz branżowych ustawach i wytycznych. Kurs idealnie przygotowuje także do pracy w nowej roli – na przykład po awansie na takie stanowisko. Skierowany jest także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę w księgowości i szukają pracy na takim stanowisku – dzięki kursowi mogą oni podnieść swoje kwalifikacje oraz kompetencje zawodowe.

Tu jednak ważny jest dobór placówki oferującej kurs. W poszukiwaniu tej jedynej, właściwej należy kierować się nie tylko cenami kursów, ale przede wszystkim posiadanymi przez instytucję certyfikatami ISO, wpisem do rejestru placówek oświatowych, a także zgodnością kursów z wymogami MEN. Te wszystkie punkty spełnia np. Krajowa Izba Księgowych.

Kursy organizowane przez KIK przygotowane są przez profesjonalistów oraz specjalistów w swojej pracy, co gwarantuje wysokie efekty kształcenia, a także wysoką jakość nauczania. Dzięki temu proces przyswajania informacji przez kursanta jest jak najbardziej zoptymalizowany oraz uproszczony, a efektywność nauki bardzo duża. Informacje przekazywane są w przystępny sposób, tak aby każdy kursant nie miał problemu z nauką oraz odnalezieniem się w tematyce kursu. Nowoczesne metody nauczania (na przykład prezentacje multimedialne) są w pełni wykorzystywane w całym kursie – wpływa to nie tylko na wspomnianą już wcześniej efektywność nauki, ale przede wszystkim na atrakcyjność kursu w oczach osoby uczącej się. Dzięki temu wzrasta również motywacja oraz chęć do nauki, bo przecież nikt nie lubi uczyć się jedynie suchych informacji, które trzeba wykuć na pamięć. Urozmaicona forma oraz treść zajęć pozwalają na lepsze zapamiętywanie wiodących informacji, a także przyswojenie ogólnych technik pracy oraz postępowania w różnych sytuacjach, które na swojej ścieżce zawodowej może spotkać specjalista ds. księgowości. Dzięki temu każdy kursant po ukończonym szkoleniu jest w pełni przygotowany do pracy oraz pełnienia swojej zawodowej roli.