Specjalista ds. rachunkowości opis zawodu

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogOpis

W większości polskich firm istnieje etat specjalisty ds. rachunkowości. Dotyczy to zarówno mniejszych, jak i większych firm, a także sporych koncernów czy przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Opis zawodu, jakim jest specjalista ds. rachunkowości jest stosunkowo prosty, bowiem główna charakterystyka zawodu zawiera się w jego nazwie. Specjalista ds. rachunkowości zajmuje się organizacją rachunkowości i dokonywaniem firmowych rozliczeń. Zajmuje się on także dokumentowaniem rachunków oraz dokonywaniem ich analizy i na tej podstawie przygotowuje również raporty i okresowe rozliczenia ze stanu finansowego firmy.

Obowiązki osoby zatrudnionej na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości różnią się w zależności od miejsca zatrudnienia. W firmach czy przedsiębiorstwach, które zajmują się produkcją, bardzo często osoba na takim stanowisku zajmuje się między innymi również prowadzeniem kalkulacji kosztów całej produkcji oraz produkcji poszczególnych produktów. Bardzo często wymaga się także od specjalisty ds. rachunkowości pisania protokołów oraz sprawozdań z pracy, a także kontrolowania dokumentów księgowych czy nadzorowania pracy młodszych pracowników. Aby zostać specjalistą ds. rachunkowości należy ukończyć specjalistyczny kurs, który zapewni wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności.
Wśród licznych firm oferujących takie kursy i szkolenia na polskim rynku, wyróżniają się te z oferty Krajowej Izby Księgowych. Cechują się one bardzo dużym profesjonalizmem w realizacji, a także szerokim zakresem przekazywanej wiedzy kursantom. Prowadzone są one przez wykwalifikowanych fachowców, a materiał przygotowany jest w taki sposób, aby nauka była prosta, przyjemna oraz efektywna. Na sposób przyswajania wiedzy przez kursantów wpływają także nowoczesne metody przekazywania wiedzy, a także forma kursu specjalisty ds. rachunkowości – jest to kurs realizowany przez internet i przyjazny wszystkim kursantom.

Kształcenie online jest tak samo wartościowe jak zwykła stacjonarna nauka w ośrodkach szkoleniowych, co potwierdzają liczne zadowolone opinie i recenzje uczestników. Kurs specjalisty ds. rachunkowości pozwala uzyskać niezbędne kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe. KIK przykłada w swoich kursach bardzo dużą uwagę do jakości kształcenia – zakres tematyczny omawianych treści pokrywa się z wytycznymi MEN względem organizacji kursów z tej tematyki. Kursy posiadają również certyfikaty ISO, które są bardzo cenione na polskim rynku i świadczą o profesjonalizmie oraz potwierdzają wysoką jakość kształcenia. Każda osoba, która ukończy organizowany przez KIK kurs specjalisty ds. rachunkowości otrzymuje stosowny certyfikat oraz zaświadczenie, a także może pełnoprawnie posługiwać się tytułem specjalisty ds. rachunkowości.