Specjalista ds. księgowości zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogZar

Praca w poszczególnych sektorach księgowości cieszy się bardzo dużym zainteresowanie wśród młodych ludzi planujących swoją przyszłą karierę zawodową oraz tych osób, które szukają stałego zatrudnienia. Wynika to przede wszystkim z faktu, że księgowość zapewnia dość stabilne warunki zatrudnienia oraz jasne, sprecyzowane obowiązki. Za tym wszystkim idą także dość dobre warunki finansowe – choć bez wątpienia kwota wynagrodzenia zależy od wielu różnorodnych czynników, które dotyczą zarówno samego pracownika, jak i zatrudniającej go firmy.

Specjalista ds. księgowości zarabia różnie – jego zarobki są zależne przede wszystkim od firmy w której znajduje zatrudnienie, a także od stażu pracy. Nie bez znaczenia są także posiadane kompetencje zawodowe oraz kwalifikacje. Osoby, które posiadają więcej doświadczenia oraz mają na swoim koncie liczne kursy podnoszące kwalifikacje zazwyczaj mogą liczyć na wyższą stawkę od swojego pracodawcy. Zazwyczaj specjalista ds. księgowości zarabia od 2.5 tysięcy złotych na rękę do nawet 5 tysięcy. Stawki te mogą się od siebie jednak różnić – w większych miastach zazwyczaj pracodawcy są skłonni podnieść pensję wysoko wykwalifikowanemu pracownikowi. W mniejszych miejscowościach oraz mniejszych firmach stawki zazwyczaj są bardziej okrojone, co wynika z niższych możliwości finansowych przedsiębiorstw.

Aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i tym samym więcej zarabiać wskazane jest poszerzenie swoich kompetencji zawodowych. Pomocne jest uczestnictwo w konferencjach branżowych, a także dodatkowe kształcenie – świetnym rozwiązaniem jest zapisanie się na profesjonalne kursy, które są szybką drogą do uzyskania stosowanych certyfikatów oraz zaświadczeń honorowanych przez polskie placówki oraz firmy. Wśród polecanych kursów znajdują się między innymi te prowadzone przez Krajową Izbę Księgowych – kursy są realizowane w sposób profesjonalny, a zakres merytoryczny omawianych treści jest bardzo szeroki. Znacznie wpływa to na efekty kształcenia i tym samym ilość przyswojonej wiedzy oraz nowych umiejętności. Kursy realizowane przez KIK pozwalają na uzyskanie certyfikatów oraz zaświadczeń, a także wiedzy zgodnej z wytycznymi MEN względem dodatkowych form kształcenia. Niewątpliwą zaletą kursów realizowanych przez KIK (np. specjalisty ds. księgowości) jest bardzo korzystna cena, a także możliwość kształcenia przez internet. Swobodna możliwość dostosowania formy nauki poprzez kursy online to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących lub studiujących. Oczywiście tego typu kursy są tak samo wartościowe jak standardowe formy kształcenia stacjonarnego – świadczą o tym między innymi certyfikaty ISO, które posiada KIK oraz zadowolone opinie uczestników.