Dyplomowana księgowa zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/168/kurs-dyplomowany-ksiegowy-online/src-BlogZar

Nie da się ukryć, że praca w księgowości oznacza dużą odpowiedzialność, ale i duże zarobki. I właśnie możliwość stabilnego zatrudnienia i uzyskiwania wysokich dochodów co miesiąc sprawia, że tak dużo osób interesuje się rachunkowością. Można jednak powiedzieć, że w tym zawodzie pracuje więcej kobiet niż mężczyzn. Ale tak naprawdę każda osoba może mieć w sobie predyspozycje do tego zawodu. Obecnie bardzo popularne jest ubieganie się o uprawnienia dyplomowanej księgowej. Dlaczego? Ze względu na prestiż i na wysokie zarobki.

Dyplomowana księgowa może liczyć na wysokie zarobki miesięczne. Średnio są to zarobki na poziomie 6354 złote brutto, ale już co czwarta osoba na tym stanowisku deklaruje dochody powyżej 9 tysięcy złotych brutto na miesiąc! Jednak trzeba powiedzieć jasno, że im większa firma lub też im większe miasto, w którym pracujemy, tym statystycznie wyższe zarobki będą możliwe do osiągnięcia.

Jak zostać dyplomowaną księgową? Wbrew pozorom nie trzeba kończyć studiów wyższych w kierunku rachunkowość, ale niestety trzeba mieć praktykę w zawodzie i zdać egzamin na dyplomowaną księgową. Taki egzamin muszą zdać zarówno osoby, które studiowały rachunkowość jak i osoby, które zdały egzamin maturalny i po prostu pracują w księgowości i w ten sposób nabyły wiedzy i doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie. Skoro już wiemy, co jest potrzebne do rozpoczęcia kariery w danym kierunku, w następnym kroku trzeba znaleźć odpowiednią placówkę oferującą kurs dyplomowanej księgowej. W poszukiwaniu idealnej szkoły warto zainteresować się Krajową Izbą Księgowych.

Dlaczego mielibyśmy wybrać skorzystać z oferty KIK? Krajowa Izba Księgowych jest wpisana na listę ośrodków i placówek oświatowych, ponadto spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i wystawia dokumenty potwierdzające ukończenie kursów na drukach zgodnych z wymogami MEN. Oprócz tego posiada też certyfikat ISO, który jest certyfikatem potwierdzającym jakość. Czy może być lepiej? Tak, bo w Krajowej Izbie Księgowych można zapisać się na kurs online, który też jest uznawany przez MEN i równie ważny jak kursy stacjonarne. Oznacza to, że można uczyć się na kursie w dowolnej porze, co jest dogodne dla osób pracujących.

Czy warto zostać dyplomowaną księgową? Dla wielu osób nie liczą się tylko wysokie zarobki, ale też prestiż tego stanowiska. Ponadto dyplomowana księgowa to stanowisko niższe tylko od głównej księgowej, o które to stanowisko można się później z powodzeniem ubiegać. Jednak dyplomowana księgowa tak naprawdę zajmuje się księgowością, którą zajmowała się wcześniej. Do jej zadań mogą dojść bardziej odpowiedzialne funkcje jak na przykład rozliczanie należności z kontrahentami, sprawdzanie dokumentów czy negocjacje w transakcjach finansowych, ale jeśli chodzi o samą księgowość praca jest taka sama.