Dyplomowany księgowy zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/168/kurs-dyplomowany-ksiegowy-online/src-BlogZar

Praca w księgowości od zawsze uznawana jest za jedną z najlepszych ofert, ponieważ zapewnia stabilność zawodową. Ponadto można też się rozwijać i awansować na coraz to wyższe stanowisko. Obecnie każda osoba ma szansę zostać głównym księgowym, ale najpierw warto podnieść swoje kwalifikacje i zostać dyplomowanym księgowym. Dlaczego? Przede wszystkim dyplomowany księgowy może liczyć na lepsze zarobki niż szeregowy pracownik działu księgowego. Oczywiście w parze z wyższą pensją idzie też konieczność dbania o aktualną wiedzę i większą odpowiedzialność w pracy, ale mimo to jest to zawód bardzo atrakcyjny.

Jak zostać dyplomowanym księgowym? W teorii jest to proste, ponieważ trzeba mieć wiedzę i umiejętności w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, sporządzaniu raportów i innych dokumentów finansowych. W praktyce jednak jest to trochę bardziej skomplikowane. Można przejść długą drogę od studiów wyższych, po dalsze studia podyplomowe, co znacznie wydłuża okres między nauką a podjęciem pracy. Jest jednak łatwiejsza droga, oferująca podobny poziom wiedzy i gwarancję zatrudnienia. Wystarczy naleźć odpowiednią placówkę edukacyjną i zaliczyć kurs dyplomowanego księgowego.

Zdarza się, że nawet osoba z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym może oblać egzamin na dyplomowanego księgowego. Dlaczego? Ze stresu. Najzwyczajniej na świecie kiedy na stałe pracujemy zawodowo i nie musimy podejmować żadnych testów czy egzaminów nie czujemy się pewnie kiedy przychodzi moment, że trzeba je zdać nawet mając ogromną wiedzę, która pozwala na zaliczenie egzaminu od ręki. Co zrobić, aby zdać taki egzamin bez problemu? Można zapisać się na kurs dla dyplomowanego księgowego w Krajowej Izbie Księgowych. Taki kurs prowadzony jest w formie online, więc można się przygotować do egzaminu w każdej wolnej chwili, nawet w środku nocy czy z samego rana. Krajowa Izba Księgowych jest placówką oświatową uznawaną przez Ministra Edukacji Narodowej i wydaje dokumenty potwierdzające ukończenie kursu na drukach MEN. Oprócz tego ma też certyfikat jakości ISO9001, który gwarantuje, że nauka w tym miejscu jest na wysokim poziomie.

Czy warto podwyższyć swoje kompetencje i zostać dyplomowanym księgowym skoro trzeba się tyle natrudzić? Zdecydowanie warto, choćby dla samych zarobków. Dyplomowany księgowy może liczyć na zarobki na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie. Średnio jest to 6354 złote brutto, ale aż co czwarty księgowy deklaruje, że na tym stanowisku zarabia nawet 9 tysięcy złotych brutto. Jest to naprawdę solidne wynagrodzenie, które może zostać podniesione, jeśli zostaniemy w przyszłości głównym księgowym.