Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogZaro

Młodszy specjalista ds. księgowości może znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach. Od wielkości placówki, a także jej renomy i miejsca, w którym się lokuje (większe czy mniejsze miasto) zależy, jakie młodszy specjalista ds. księgowości będzie miał zarobki. W większości przypadków kwota wynagrodzenia dla osób na takim stanowisku waha się od 2.5 tysiąca złotych netto do nawet 4 tysięcy. Większość pracowników zatrudnionych na etacie młodszego specjalisty ds. księgowości może liczyć także na inne profity i dodatki wynikające z regulacji systemu płacy – między innymi dodatki świąteczne, a także premie za dobre wyniki oraz dobrą organizację pracy.

Sposobem na uzyskanie awansu oraz tym samym zwiększenie swojego wynagrodzenia jest podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepszym rozwiązaniem jest uczestnictwo w różnorodnych kursach, które są dostępne w ofercie wielu firm szkoleniowych. Wśród jednostek organizujących kursy i szkolenia z branży księgowości największą popularnością cieszą się kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych. Ich kursy cieszą się bardzo dużym uznaniem ze strony zarówno osób, które już w nich uczestniczyły, jak również w oczach specjalistów oraz fachowców. Wynika to z bardzo korzystnej formy prowadzenia zajęć (kursy online), co jest dużym udogodnieniem dla kursantów, którzy na stałe pracują lub są jeszcze studentami.

Kurs młodszego specjalisty ds. księgowości polecany jest w szczególności dla osób, które posiadają niskie kwalifikacje oraz dopiero rozpoczynają swoją przygodę z księgowością oraz pracą zawodową. Kursy świetnie sprawdzą się również dla osób czynnych zawodowo, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników, którzy z różnych przyczyn (np. zdrowotnych lub w przypadku kobiet z powodu urlopu macierzyńskiego) na dłuższą chwilę wypadli ze swojego zawodowego życia i teraz muszą nadrabiać powstałe przez ten czas zaległości. Poruszane w kursie zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne przenikają się między sobą, co pozwala na uzyskanie kompleksowej wiedzy, która potwierdzona jest stosownym certyfikatem i zaświadczeniem. Ukończenie kursu młodszego specjalisty ds. księgowości pozwala na posługiwanie się tytułem zawodowym oraz jest powszechnie uznawanym w branży potwierdzeniem kwalifikacji (w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że kształcenie odbywa się zgodnie z wytycznymi MEN, a kursy posiadają certyfikaty ISO mówiące o wysokiej jakości i profesjonalizmie kształcenia). Warto również pamiętać, że bardzo często uczestnictwo w kursach oraz poszerzenie swoich kwalifikacji to prosta droga do awansu i tym samym polepszenia swojej sytuacji na rynku pracy.