Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogToruń

Inwestycje to bardzo szeroka dziedzina finansów. Każda osoba myśli o inwestycjach na przyszłość na przykład, aby mieć dodatkowe pieniądze w czasie, kiedy będzie już na emeryturze. Wiele osób inwestuje oszczędności, aby je pomnożyć na przykład na lokatach. Są też osoby, które aktywnie inwestują w fundusze inwestycyjne czy nawet próbują swoich sił na giełdzie i w Forex. Dlatego można powiedzieć, że inwestowanie jest powszechne. Najczęściej jednak to przedsiębiorstwa prowadzą inwestycje, aby rozwijać się dalej i pomnażać swoje zyski. Zatem to one zatrudniają specjalistów. Najbardziej pożądani są specjaliści do spraw rachunkowości inwestycyjnej. Wbrew pozorom nie może to być po prostu księgowy czy finansista. W zasadzie to specjalizacja to połączenie wiedzy tych dwóch zawodów. Zatem jak go zdobyć i mieć świetną pracę?

Odpowiedzią na potrzeby rynku pracy jest kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej np. w Toruniu czy w innym mieście. Taki kurs dedykowany jest osobom, które już mają podstawową wiedzę z zakresu rachunkowości, która będzie tylko powtórzona i poszerzona o zakres związany z inwestycjami. W końcu po takim kursie mamy zostać specjalistą, a więc najwięcej nauczymy się o prowadzeniu rachunkowości inwestycyjnej. Dlatego też trzeba wybrać kurs w jednostce specjalizującej się w kursach z zakresu rachunkowości.

Takim miejscem jest Krajowa Izba Księgowych. Przede wszystkim kursy organizowane przez KIK to kursy online, które są bardziej praktyczne dla osób, które pracują zawodowo lub uczą się w trybie dziennym, ponieważ taka metoda kursu pozwala dopasować sobie godziny nauki elastycznie do naszych planów. KIK może wylegitymować się certyfikatem jakości ISO. Warto też wiedzieć, że Krajowa Izba Księgowych wpisana jest do rejestru szkół i placówek oświatowych oraz do rejestru instytucji szkoleniowych. Oznacza to między innymi to, że spełnia wymagania MEN. Dlatego też po kursie dostaniemy dyplom i tytuł specjalisty na druku zgodnym ze wzorem Ministra Edukacji Narodowej. A takie dokumenty są bardzo wartościowe i każdy zakład pracy uzna je za ważne.

Bardzo ważne jest jednak czego nauczymy się na samym kursie. Tutaj powtórzymy podstawy rachunkowości, zwłaszcza finansowej, której znajomość jest niezbędna do prowadzenia inwestycji. Jednak najbardziej na takim kursie skupimy się na inwestycjach finansowych, jaki jest ich podział i jak analizować oraz wyceniać i ewidencjonować każdy rodzaj. Inaczej robi się to dla akcji, a inaczej dla aktywów pieniężnych i właśnie te różnice poznamy. Oprócz tego poruszona zostanie tematyka inwestycji niefinansowych, które też pojawiają się w niektórych firmach. A zatem taki kurs przygotuje nas kompleksowo do prowadzenia inwestycji i ich księgowania.