Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/147/kurs-specjalista-ds-kontrolingu/src-BlogOlsztyn

Na rynku pracy dość pożądanymi specjalistami są osoby nadzorujące sprawy kontrolingu w przedsiębiorstwach. W sferze praktycznej miejsce dla osób z takimi umiejętnościami było dostępne zdecydowanie wcześniej, ale instytucjonalizacja stanowiska przyszła znacznie później. Stabilizacja kontrolerów po dziś stała się bardzo ważna dla wielu przedsiębiorstw, organizacji. Choć nikt nie dysponuje miarodajnymi wynikami, to zazwyczaj mianowanie na specjalistę ds. kontrolingu odbywało się wewnątrz kadrowo. Jednak kwestia ta uległa sporej zmianie, gdyż firmy poszukują osób nowych, z zewnątrz, aby ten ktoś mógł spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Podstawowa wiedza nie wystarcza, pracodawcy poszukują osób z doświadczeniem, umiejętnościami nabytymi na wszelkiego rodzaju szkoleniach i warsztatach.

Krajowa Izba Księgowych postanowiła pomóc pracodawcom w poszukiwaniu specjalistów ds. kontrolingu. Postanowiła zebrać najlepszych specjalistów w tym zakresie i zapewnić im idealne warunki do pracy. Owoc ich zaangażowania dopiero niedawno został wprowadzony na rynek. Mianowicie chodzi o internetowy kurs specjalisty ds. kontrolingu. To platforma edukacyjna, która zawiera materiał dydaktyczny podzielony na jednostki tematyczne. Dzięki temu można zachować miarodajne tempo nauki. Każdy kursant, który postanowi się w ten projekt zaangażować ma możliwość zdobycia kwalifikacji uprawniający do pracy jako specjalista ds. kontrolingu. Sprawia to, że rynek w Polsce może być niebawem zaspokojony pod tym względem. Szkolenie internetowe w zakresie kontrolingu jest oznaczone certyfikatami ISO, co świadczy o wysokiej jakości programu przygotowanego przez Krajową Izbę Księgowych. Nie da się zaprzeczyć, ale to renomowana jednostka oświatowa, która jest wpisana przede wszystkim w rejestrze instytucji szkoleniowych oraz znajduje się na liście szkół i placówek edukacyjnych. W tym pierwszym przypadku daje możliwość osobom bezrobotnym, aby mogły ubiegać się o dofinansowanie w lokalnych Urzędach Pracy.

Krajowa Izba Księgowych stwarza zdalnie idealne warunki do nauki swoim kursantom. Za niewielkie pieniądze tak naprawdę otrzymuje się pełen pakiet szkoleniowy. Nie ma żadnych kosztów ukrytych, nie trzeba płacić za podróż do ośrodków stacjonarnych, rezerwować pokoi w hotelach i także nie trzeba się martwić o posiłki. Wszystko odbywa się zgodnie z rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Można rzec, że internetowe szkolenie specjalisty ds. kontrolingu opiera się na takich samych restrykcjach prawnych, co kursy stacjonarne w Olsztynie, Krakowie czy też Warszawie. To bardziej komfortowa opcja, która sprzyja tym osobom, które wcześniej nie mogły znaleźć czasu na podwyższanie swoich kwalifikacji.