Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogRzeszów

Każdy kraj opiera swoje istnienie na podatkach. Bez nich niemożliwe jest funkcjonowanie wielu podmiotów wchodzących w skład struktur państwowych jak administracji czy służby zdrowia. Płacimy je wszyscy i tak naprawdę nikt z nas nie jest w stanie od nich uciec. Dlatego wśród społeczeństwa powinna być coraz większa świadomość, w jaki sposób i od czego odprowadzane są daniny. By w pełni pojąć wagę zagadnienia, potrzebna jest pomoc wykwalifikowanego eksperta, który w tej materii obraca się bez najmniejszych przeszkód. Takim z całą pewnością jest doradca podatkowy. To właśnie dzięki niemu przeciętny Kowalski jest w stanie pojąć wszelkiego rodzaju mechanizmy finansowe, które do tej pory były dla niego przysłowiową czarną magią. Prócz tego doradca może też prowadzić ewidencje i księgi podatkowe, a właśnie poprzez te dokumenty zostaje zachowana przejrzystość rachunkowa, tak niezbędna w przypadku wizyty organów kontrolnych. Ponadto taka osoba nie tylko bez problemu sporządzi sprawozdanie podatkowe lub w mgnieniu oka wypełni każdą deklarację przedstawianą w urzędzie skarbowym, ale i może występować jako pełnomocnik choćby w postępowaniu sądowym, gdzie swoją wiedzą i kompetencjami rozwikła każdy problem natury podatkowej.

Zdobycie tych umiejętności jest gwarancją znalezienia dobrze płatnej pracy, gdyż na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu fachowców. Idą za tym świetne zarobki, bo podjęcie etatu zarówno w firmie prywatnej czy państwowej, jak i założenie własnego biznesu, z pewnością będzie skutkować dużą ilością lukratywnych zleceń. Jeśli uważasz, że ta profesja idealnie wpisuje się w twoją karierę zawodową, nie zwlekaj i skorzystaj z usług Krajowej Izby Księgowych (KIK).

Dzięki temu renomowanego podmiotowi zdobędziesz wszelką niezbędną wiedzę. Izba od wielu lat skutecznie działa na rynku edukacyjnym, co zostało podkreślone wpisem do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Ponadto jej wkład w nauczanie został dostrzeżony przez Polskie Centrum Akredytacji, które nadało KIK Certyfikat ISO. W ofercie Izby znajduje się kurs na kandydatów na doradców podatkowych. Rzeszów, jako silnie rozwijający się w ostatnich latach ośrodek, będzie świetnym miejscem do rozpoczęcia pracy w tej branży. Całe szkolenie z powodzeniem można wykonać w zaciszu własnych czterech ścian, wystarczy tylko posiadać komputer ze stałym połączeniem z siecią. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych, jednak im szybciej przyswoisz materiał, tym szybciej podejmiesz zatrudnienie. Pozytywne ukończenie instruktażu jest jednoznaczne z otrzymaniem uprawnień zgodnych z wytycznymi MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.