Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogOlsztyn

Księgowość to trudna dziedzina, z którą z całą pewnością nie radzi sobie zdecydowana większość społeczeństwa. Złożoność tego zagadnienia wynika z kilku kwestii. Przede wszystkim rachunkowość jest oparta na schematach czysto matematycznych, a nie każdy z nas posiada predyspozycje właśnie w tej materii. Wiele osób oddycha z ulgą, kiedy kończy etap szkolny związany z fascynującym światem liczb. Jednak księgowość to nie tylko skomplikowane działania matematyczne. Prócz tego potrzebna jest też dogłębna znajomość wciąż zmieniających się przepisów prawnych. Życie nie zna nudy i tak samo jest też w tym przypadku. Nowelizacje nie wynikają wyłącznie z pomysłów rodzimych ugrupowań politycznych, ale często są też narzucone odgórnie, choćby przez władze Unii Europejskiej. A trzeba podkreślić fakt, że w każdej firmie, czy to prywatnej czy państwowej, musi funkcjonować dobrze zarządzany pion księgowy. Na jego czele powinien stać główny księgowy. Osoba niezwykle kompetentna, znająca swój fach jak żaden inny pracownik tej komórki, potrafiąca nie tylko rozwikłać trudne zadania matematyczno-prawne, ale też umiejąca koordynować działania wszystkich swoich podwładnych.

Stanowisko to jest bardzo odpowiedzialne. Jednak cechuje się wysokimi zarobkami i ogólnym szacunkiem wśród innych współpracowników. Każdy chce mieć dobry kontakt z taką osobą, gdyż to w głównej mierze od niej zależy system płac, a co za tym idzie podwyżek czy innych nagród. Jeśli widzisz się w roli głównego księgowego, nie zwlekaj i skorzystaj z usług najlepszej możliwej uczelni, czyli Krajowej Izby Księgowych (KIK). Jej skuteczność potwierdza nie tylko wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, ale też Certyfikat ISO, którego próżno szukać u konkurencji. W ofercie Izby znajduje się kurs I stopnia głównego księgowego. Olsztyn, jako stolica województwa warmińsko-mazurskiego, czyli największego miasta w tej części regionu, to doskonałe miejsce na znalezienie pracy właśnie w tej profesji. Cały instruktaż z powodzeniem można wykonać w domu pod warunkiem, że posiada się komputer ze stałym połączeniem z internetem. Dzięki temu nie trzeba stresować się pracą w grupie czy niekompetentnymi prowadzącymi. Materiał jest przedstawiony w przystępny sposób, co sprzyja efektywnej nauce. I co najważniejsze, nie ma żadnych ograniczeń czasowych, dlatego sam proces nauki został zindywidualizowany do potrzeb kursanta. Pozytywne ukończenie szkolenia pozwala uzyskać upragnione kwalifikacje, a te z kolei są zgodne z wszelkimi jurysdykcjami opracowanymi przez urzędników MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.