Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogRadom

Doradca podatkowy to zawód publicznego zaufania. Wykonuje go stosunkowo mało osób w Polsce, ponieważ zdobycie kwalifikacji nie jest łatwe i do tego może być czasochłonne. Jednak nie oznacza to, że nie warto próbować. Dla wielu osób najgorszym elementem starania się o uzyskanie kwalifikacji zawodowych jako doradcy podatkowego jest egzamin państwowy. Niestety, żeby zostać doradcą podatkowym trzeba zdać państwowy egzamin, który składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej.

Jeżeli stresujesz się egzaminem na doradcę podatkowego, który jest dopiero przed Tobą, albo niestety już raz oblałeś, to pomyśl o kursie, który przygotuje Cię do pracy jako doradca podatkowy, a jednocześnie do zdania egzaminu na 100%. Kurs na kandydatów na doradców podatkowych w Radomiu albo w innych miastach to świetne rozwiązanie, aby przygotować się do wykonywania tego zawodu, a wcześniej do zdania egzaminu bez problemu. Taki kurs można zrealizować w Krajowej Izbie Księgowych, która spełnia wymogi MEN i jest wpisana na listę placówek oświatowych oraz organizujących kursy. Także dokumenty po ukończeniu kursu jakie otrzymamy będą zgodne ze standardami MEN.

Czym zajmuje się doradca podatkowy? Taka osoba odpowiada za wszystkie działania związane z prawem podatkowym. Oznacza to, że trzeba bardzo dobrze znać samo prawo, ale i wszystkie aktualizacje, a nawet wyroki sądowe, które opiniują pewne działania. Niestety nie można się na nich całkowicie opierać, ale od tego z kolei jest indywidualna interpretacja, o którą także doradca podatkowy może sam wnioskować, jeśli dany przepis nie jest jasny i nie do końca wiadomo jak go zastosować. Doradca podatkowy sprawuje nadzór nad podatkami, które firma płaci jak i wszelkimi ulgami czy odliczeniami podatkowymi. Jeżeli firma prowadzi swoją działalność także za granicą lub choćby wysyła towary do innych krajów, gdzie obowiązują inne przepisy prawne to doradca podatkowy musi znać i te przepisy.

Ale doradca podatkowy nie musi pracować tylko dla jednej firmy! Może znaleźć zatrudnienie na przykład w biurze rachunkowym, gdzie zajmuje się sprawami podatkowymi wielu firm, które współpracują z tym biurem albo można też otworzyć własne biuro i pracować na rzecz innych firm albo osób prywatnych, które potrzebują pomocy choćby do rozliczenia się z podatku dochodowego, w sprawach związanych z podatkiem od otrzymanych darowizn czy nawet po zakupie domu czy samochodu. Można powiedzieć, że każdy potrzebuje od czasu do czasu fachowej pomocy doradcy podatkowego, dlatego ten zawód jest tak popularny.