Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogŁódź

Stanowisko kontrolera finansowego zna praktycznie każdy. Zakres obowiązków jest naprawdę szeroki, ale gaża proponowana przez pracodawców sprawia, że w tej kwestii można wszystko pogodzić. Warunki pracy są niekiedy imponujące, a koniec końców to tylko przeglądanie dokumentacji, spędzanie czasu przed ekranem komputera, poszukiwanie ewentualnych nieprawidłowości w sporządzanych raportach. Kontakt z pozostałymi działami firmy, instytucji oraz umiejętność pracy w zespole, również stają się wyznacznikami dobrego kontrolera finansowego. Na chwilę obecną największe zapotrzebowanie na tego typu specjalistów zgłaszają przedsiębiorstwa z branży telekomunikacyjnej. Także w tym segmencie rynku płace są najwyższe, nawet do 10 000 złotych brutto miesięcznie!

W kontekście zmiany obrotu swojej kariery zawodowej ostatnie słowo powiedziała instytucja, która od wielu lat znajduje się na ścisłym czele oświaty w branży księgowości. Mowa oczywiście o Krajowej Izbie Księgowych. Ta jednostka edukacyjna „nie z jednego pieca jadła”. Już od dłuższego czasu może pochwalić się wpisem do rejestru instytucji szkoleniowych oraz znajduje się w wykazie placówek i szkół oświatowych. Wszystkie świadczone usługi przez Krajową Izbę Księgowych są oznaczone najwyższymi certyfikatami ISO. Poza tym Ministerstwo Edukacji Narodowej w samych superlatywach wypowiada się na temat działalności tej instytucji oświatowej. To dobrze, bo coraz więcej chętnych znajduje się w kontekście aktywnego uczestnictwa w nauce i doszkalania się. Krajowa Izba Księgowych sprawiła, że internetowy kurs kontrolera finansowego stał się najczęściej wybieraną ścieżką edukacyjną w ostatnim czasie. Nauka za pośrednictwem Internetu to już powoli standard, który w niedalekiej przyszłości będzie uznawany za coś powszechnego.

Cała tematyka, której poznanie jest niezbędne, została intuicyjnie pogrupowana, tak aby edukacja była czymś przyjemnym. Trudno żeby nie była, skoro Krajowa Izba Księgowych zadbała o każdy drobny szczegół. Nie ma co się łudzić, że ktoś prędko przebije pomysł specjalistów z KIK-u. To jak może być za kilka lat? Internetowy kurs kontrolera finansowego już jest w każdym detalu podobny do szkoleń odbywających się stacjonarnie np. w Łodzi czy Krakowie. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, iż certyfikaty ukończenia nauki są drukowane na tych samych wzorach i na tej samej podstawie prawnej. Już niebawem wolne wakaty w kraju nad Wisłą znikną, a zapełnione zostaną przez młodych i wybitnych specjalistów, którzy swój rozwój będą zawdzięczać Krajowej Izbie Księgowych.