Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogGdańsk

Warunki wykonywania zawodu doradcy podatkowego są bardzo rozbudowane. Droga ku temu jest dość kręta i zawiła, ale możliwa do realizacji. W Polsce, kandydat na doradcę podatkowego musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz mieć możliwość korzystania z pełni praw publicznych. Nieskazitelny charakter, wyższe wykształcenie oraz osiągnięcie wyniku pozytywnego na egzaminie na doradcę podatkowego to kolejne warunki, które są wymagane do objęcia tej posady. Stąd też zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów jest naprawdę spore. Brakuje jednym słowem rąk do pracy, wykonywania obowiązków spoczywających na nich. Na szczęście są sposoby, które pozwalają przyspieszyć tę ścieżkę rozwoju osobom, które ubiegają się o tę posadę.

O kurs przygotowujący do tego zawodu zadbała Krajowa Izba Księgowych, która zasila rynek pracy w Polsce poprzez udostępnianie internetowego kursu dla kandydatów na doradców podatkowych. To platforma e-learningowa, która została skonstruowana w intuicyjny sposób, tak aby w sposób kompetentny i szybszy niż gwarantują to szkolenia stacjonarne przygotować osoby do pełnienia obowiązków. Co najważniejsze, Krajowa Izba Księgowych swoją renomą przyciąga potencjalnych pracodawców, dlatego też wiele osób decydujących się na rozwój, korzysta właśnie z usług świadczonych przez tę jednostkę. Wpis do ewidencji instytucji szkoleniowych, rejestru placówek i szkół sprawiają, że można KIK obdarzyć nieograniczonym zaufaniem. Nie ma też różnic pod względem hierarchizacji internetowego kursu dla kandydatów na doradców podatkowych wobec stacjonarnych zajęć. Dokumenty świadczące o zdobytych kompetencjach są drukowane dokładnie na tych samych wzorach co w przypadku tych szkoleń, które nie odbywają się zdalnie. To doskonała nowina dla osób, które nie są w stanie przerwać swoich dotychczasowych obowiązków, zatrudnienia pełnoetatowego itp.

Internetowy kurs kandydatów na doradców podatkowych jest tak samo odbierany w oczach pracodawców, jak te odbywające się w miejscowych ośrodkach, np. znajdujących się w Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie. Nie trzeba wychodzić z domu, aby wzbogacić swoje CV o dodatkowe kompetencje i poszerzać swoją wiedzę. Krajowa Izba Księgowych swoje działania opiera na uwarunkowaniach prawnych, które narzuca na jednostki oświatowe Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z tego też względu każdy kursant ma świadomość, korzysta z pełnoprawnie działającego źródła. To nie będą pieniądze wyrzucone w błoto, z Krajową Izbą Księgowych nikt kto chce poszerzać horyzonty nie zginie. To dopiero początek zmian na drodze zawodowej. W palecie usług KIK znajduje się wiele innych przydatnych szkoleń.