Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/153/kurs-i-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogToruń

Biuro rachunkowe to coraz popularniejsze miejsce pracy wybierane przez osoby o zawodach ekonomicznych, finansowych czy też absolwentów rachunkowości. Jednak stanowiska pracy w biurze rachunkowym mogą być bardzo różne. Od asystentki księgowego, która wykonuje proste zadania i pomaga pracować innym księgowym sprawniej przez uporządkowanie dokumentów do głównego księgowego, który pełni najbardziej odpowiedzialną funkcję jako księgowy w biurze. Jednak duże biura rachunkowe nie mogą obejść się bez osoby pełniącej funkcje kierownika biura rachunkowego. Czasami może to być najbardziej doświadczony księgowy, ale nie musi. Wystarczy, że taka osoba pracuje w księgowości i potrafi wykryć ewentualne błędy oraz samodzielnie prowadzić księgowość. Przede wszystkim jednak kierownik biura zarządza i koordynuje pracą innych osób zatrudnionych w biurze.

Żeby zostać osobą wykwalifikowaną do objęcia takiego stanowiska można zapisać się na kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego w Toruniu albo w innym mieście, gdzie mieszkamy czy chcemy objąć stanowisko pracy. Kursy nawet dla kierowników biur rachunkowych prowadzone są online, a zatem można się uczyć w różnych miejscach, jeśli tylko mamy dostęp do Internetu. A czego można nauczyć się z takiego kursu? Oczywiście warto już znać podstawy rachunkowości, bo bez tego jako kierownik nie będziemy mogli sprawdzać pracy innych, zatrudnionych w biurze osób. Jednak samej pracy jako kierownik i zadań, które przed nim będą stawiane z powodzeniem można się nauczyć na kursie.

Z kursy dowiesz się między innymi jak wdrażać i kontrolować realizację planów, które mogą być w ujęciu miesięcznym czy rocznym. A do tego trzeba też stworzyć najlepszą strategię dla biura biorąc pod uwagę choćby jego moce przerobowe. Co jeszcze? Ważny jest profesjonalny kontakt z klientami i ich pozyskiwanie.

Gdzie zapisać się na kurs, aby się na nim nauczyć konkretów. Warto zwrócić uwagę na Krajową Izbę Księgowych, która organizuje kurs I, II i III stopnia dla kierowników biur rachunkowych w modelu online. Jednak co ważniejsze placówka ta spełnia wymagania MEN, jest wpisana do rejestru szkół i placówek oświatowych oraz instytucji szkoleniowych. Zatem nabyta tu wiedza będzie rzetelna, a program kursu jest sprawdzany przez instytucje nadzorujące szkolnictwo. Co ciekawe Krajowa Izba Księgowych posiada też certyfikat ISO 9001:2009, który pokazuje jak wysokiej usługi szkoleniowe ta jednostka świadczy. Mimo, że KIK oferuje kursy online to i po ich zaliczeniu można liczyć na otrzymanie dokumentów potwierdzających zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, które będą zgodne z wymogami MEN.