Kurs I stopnia kontrolera finansowego Toruń

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogToruń

Kurs I stopnia kontrolera finansowego w Toruniu czy innym mieście z pewnością przyda się, gdy planujemy karierę w finansach. Jednak mając mało czas na dodatkowe zdobywanie kwalifikacji warto zapisać się na kurs online. Czy nie jest on gorszy? Zdecydowanie nie. Materiał omawiany na kursie online jest taki sam jak materiał dostępny na kursach stacjonarnych. Zatem z powodzeniem można nabyć wiedzę na wysokim poziomie ucząc się samemu w domu, w czasie kiedy nam pasuje. I to jest właśnie największą zaletą takich kursów, że można je realizować o wybranej przez siebie porze.

Czego można nauczyć się na kursie I stopnia? Jak można zauważyć jest to pierwszy kurs o tej tematyce, który trzeba zaliczyć, aby uzyskać kwalifikacje kontrolera finansowego, dlatego tutaj będą poruszane bardziej podstawowe kwestie, które musi znać każdy pracujący w finansach. Taką podstawą jest między innymi znajomość prawa, dlatego na kursie będą omawiane podstawy prawa handlowego, gospodarczego i cywilnego. Między innymi zasady zakładania działalności gospodarczej czy sposoby jej finansowania. Ale też będzie można dowiedzieć się o aspektach prawnych windykacji wierzytelności czy choćby o tym jak spisywać umowy i uniknąć błędów. Oczywiście będzie można też nauczyć się jak oceniać wiarygodność kontrahentów, co w biznesie jest niezwykle potrzebne.

Taki kurs dla kontrolera finansowego I stopnia w formie online organizuje między innymi Krajowa Izba Księgowych. Dlaczego właśnie Krajowa Izba Księgowych? Jak sama nazwa wskazuje jest to jednostka specjalizująca się w prowadzeniu kursów z zakresu księgowości. Ponadto spełnia wymogi MEN co poświadczają choćby dokumenty, które przez KIK są wydawane na rzecz osób, które kurs ukończyły. Wszystkie dyplomy i certyfikaty są zgodne ze wzorem zamieszczonym w Rozporządzeniu MEN, a więc pokazując taki dyplom pracodawcy można mieć pewność, że on go zaakceptuje skoro sam Minister takie uprawnienia uznaje.

Przede wszystkim jednak Krajową Izbę Księgowych można znaleźć w ewidencji szkół i placówek oświatowych oraz w rejestrze instytucji szkoleniowych. Co oznacza, że jest to placówka funkcjonująca zgodnie z prawem i spełniająca szereg wymagań, które pozwalają kształcić kolejne pokolenia finansistów. KIK ma też certyfikat jakości ISO co także poświadcza wysoką jakość usług w tej placówce. Można też przeczytać bardzo wiele pozytywnych recenzji na temat kursów organizowanych przez tę placówkę szkoleniową. Warto zawczasu sprawdzić, gdzie zapisujemy się na kurs, ponieważ jest to ważne pod kątem tego, ile naprawdę się nauczymy, ale też czy dostaniemy wiarygodne dokumenty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę.