Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogRadom

Dział księgowości to jeden z najważniejszych sektorów w każdej firmie lub instytucji. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa i ustaleń zewnętrznych dotyczących organizacji pracy, dział ten może być mniej lub bardziej rozbudowany. W małych firmach często zatrudniony jest jeden księgowy, który sprawnie pilnuje wszelkich kwestii związanych z finansami oraz rachunkowością. W dużych przedsiębiorstwach czy korporacjach dział księgowości jest znacznie bardziej rozbudowany, a na jego czele stoi główny księgowy – osoba odpowiedzialna za nadzorowanie pracy pozostałych pracowników oraz pełniąca funkcje kontrolno-zarządcze.

Główny księgowy posiada liczne obowiązki, które zabierają znaczną ilość czasu pracy oraz wymagają sporego zaangażowania oraz dokładności. Czasami ciężko jest pogodzić pracę i jednocześnie ciągle się dokształcać (co jest niestety wymagane, ze względu na zmiany w zakresie prawa oraz księgowości). Dlatego też bardzo dobrą ofertę dla wszystkich księgowych przygotowała Krajowa Izba Księgowych. W jej ofercie znajduje się kurs I stopnia głównego księgowego (odbywający się m.in. na terenie miasta Radom lub w postaci szkolenia zdalnego), który kompleksowo przygotowuje do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji oraz pozwala poszerzyć kompetencje zawodowe bazując na aktualnych zmianach i informacjach ważnych w zawodzie.

Kursy oferowane przez KIK (w tym kurs głównego księgowego) charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz dużą efektywnością kształcenia, co niewątpliwie potwierdza fakt, że duża część absolwentów po zakończeniu szkolenia znalazła satysfakcjonującą dla siebie pracę w wybranym zawodzie w księgowości. Każdy uczestnik kursu po zakończeniu szkolenia otrzymuje dyplom ukończenia kursu, certyfikat jego zaliczenia oraz możliwość posługiwania się tytułem zawodowym – w przypadku kursu na głównego księgowego po zaliczeniu szkolenia I stopnia, niezbędne jest udanie się na kurs II stopnia. Szeroki zakres omawianych treści ważnych w zawodzie głównego księgowego uniemożliwił bowiem zrealizowanie szkolenia w jednym module – w trosce o prawidłowe zrealizowanie materiału oraz dobro kursantów, szkolenie składa się z dwóch etapów. Warto oczywiście zaznaczyć, że forma szkolenia w postaci internetowej jest w pełni wartościowa i pod względem merytorycznym nie odbiega od standardowych szkoleń odbywających się w formie stacjonarnej – o ten aspekt dba zespół specjalistów przygotowujących kurs.

Szkolenie głównego księgowego prowadzone jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co dodatkowo zwiększa jego wartość oraz jest najlepszą rekomendacją. Dzięki internetowemu szkoleniu można zaoszczędzić bardzo dużo czasu oraz sporo pieniędzy (np. na dojazdy czy nocleg w innym mieście) – a przy tym uzyskać kwalifikacje, które z pewnością przydadzą się w zawodzie oraz w pełnieniu służbowych obowiązków