Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/141/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-zarzadczej/src-BlogGdynia

Sektor rachunkowości i finansów jest bardzo zróżnicowany i obejmuje wiele mniejszych działów. Wspólne i jednolite działania wszystkich podgrup umożliwiają sprawne funkcjonowanie całej firmy czy przedsiębiorstwa – bez szeroko pojętego działu księgowości, który sprawnie ze sobą współpracuje, nie byłoby to możliwe. W dziale rachunkowości w większości firm pracuje specjalista ds. rachunkowości zarządczej, który zajmuje się przede wszystkim analizą i raportowaniem wszelkich informacji finansowych dotyczących firmy i takim ich opracowywaniem, aby zarząd oraz osoby zatrudnione na wyższych stanowiskach mogły z łatwością opracowywać strategie i działania finansowe w perspektywie kilku miesięcy lub nawet kilku lat.

Nie ma jednoznacznej ścieżki kariery, jaką trzeba przebyć aby móc zostać specjalistą od spraw rachunkowości zarządczej – z pewnością przyda się jednak wykształcenie ekonomiczne (zawodowe lub studia wyższe), a także możliwość „pochwalenia się” innymi kwalifikacjami w zakresie księgowości, np. ukończeniem specjalistycznych kursów zawodowych. Szkolenia dla specjalistów ds. rachunkowości zarządczej dostępne są w ofercie wielu punktów szkoleniowych, a kurs specjalista ds. rachunkowości zarządczej odbywa się na terenie wielu miast, np. Gdynia czy inne, mniejsze miejscowości. Zazwyczaj miejsce docelowe szkolenia uzależnione jest od ilości osób zainteresowanych danym kursem. Wśród ośrodków szkoleniowych, które są liderem w organizacji szkoleń z zakresu księgowości na tle innych wyróżnia się niewątpliwie Krajowa Izba Księgowych, która jest wpisana do ewidencji szkół organizujących kształcenie dodatkowe i kursy zawodowe oraz od lat istnieje na polskim rynku. Wśród głównych zalet kursów realizowanych przez KIK należy wymienić przede wszystkim fakt, że kursy posiadają certyfikaty ISO oraz inne nagrody i rekomendacje od czołowych instytucji (np. potwierdzenie zgodności materiału realizowanego podczas szkoleń z wytycznymi MEN). Kurs specjalisty ds. rachunkowości zarządczej odbywa się za pomocą kształcenia online z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej, co gwarantuje wysoki komfort nauki oraz możliwość pogodzenia uczestnictwa w kursie z innymi obowiązkami, np. pracą zawodową czy życiem osobistym.

Kurs specjalista ds. rachunkowości zarządczej organizowany przez KIK ma na celu kompleksowe przygotowanie kursantów do pełnienia zawodu oraz sprostania wielu zawodowym obowiązkom. Dużą efektywność nauki gwarantuje m.in. przygotowanie kursu przez wykwalifikowanych pracowników. Podczas szkolenia poruszane są zarówno treści praktyczne, jak i szeroki zakres teoretyczny omawianych treści.