Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogŁódź

Co składa się na szeroki zakres obowiązków kontrolera finansowego? To pytanie zadaje sobie wielu śmiałków, którzy chcą zmienić coś w swojej dotychczasowej karierze zawodowej. Nadzorowanie i kontrolowanie działań księgowości, a także weryfikacja sprawozdań finansowych pod kątem opiniowania w nich zawartych informacji, regulacji wewnętrznych może nastręczać wiele trudności niejednej osobie. Na stanowisku kontrolera finansowego potrzeba ludzi skrupulatnych, zdolnych do planowania polityki kredytowej firmy lub też instytucji, w której został zatrudniony. Dodatkowe obowiązki również wchodzą w grę, może je nałożyć przełożony, dyrektor działu finansowego. Czy w obecnej sytuacji rynku pracy, warto kształcić się w tymże właśnie kierunku?

Na zapotrzebowanie tego sektora w branży rachunkowości i księgowości zareagowała w porę tylko i wyłącznie jedna jednostka oświatowa. Chodzi oczywiście o Krajową Izbę Księgowych, która już od wielu lat stoi na straży równowagi w tego segmentu rynku pracy. Instytucja świadczy usługi, które są zgodne z wymaganiami prawnymi stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ale także zawierają w sobie wszystkie certyfikaty ISO. Dodatkowo, aby podkreślić istotność Krajowej Izby Księgowych, należy wspomnieć o wpisie w ewidencji instytucji szkoleniowych oraz rejestrze szkół i placówek na terenie Polski. Nowym lekiem na wszystkie problemami związanymi z brakiem wyspecjalizowanych kontrolerów finansowych ma być internetowe szkolenie I stopnia. Za pośrednictwem komputera teraz praktycznie każdy będzie mógł podejść do zapoznania się z dostępnymi materiałami edukacyjnymi. To intuicyjne miejsce w sieci, w którym kursant znajdzie wszelkie niezbędne informacje, które będzie mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy.

Podobieństw zdalnego szkolenia z zakresu I stopnia kontrolingu finansowego do tego odbywającego się stacjonarnie jest naprawdę dużo. Począwszy od certyfikatów, które otrzymuje się po zaliczeniu testu końcowego. Jest on wydrukowywany na tych samych wzorach MEN oraz na tej samej podstawie prawnej. Natomiast jest jedna, bardzo ważna różnica. Mianowicie chodzi o komfort nauki. W ośrodkach stacjonarnych trzeba stawiać się konkretnego dnia, o konkretnej godzinie. Ucząc się z domu tak naprawdę kursant dyktuje dla siebie, indywidualne tempo. Koniec z dodatkowymi kosztami dotyczącymi dojazdów, wyżywienia oraz wynajmu miejsca w pokoju hotelowym. Nie trzeba też przerywać swoich dotychczasowych obowiązków. Krajowa Izba Księgowych pomyślała o wszystkim i dzięki niej zapełniany jest rynek pracy wybitnymi specjalistami, którzy praktycznie z marszu są w stanie pełnić obowiązki.