Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogToruń

Specjalista do spraw wynagrodzeń jak nazwa wskazuje będzie w pracy zajmował się wszystkimi kwestiami związanymi z wypłatą wynagrodzeń, ale to nie wszystko z czego musi mieć bardzo specjalistyczną wiedzę. Co jeszcze musi umieć taka osoba? Oczywiście bardzo ważna jest wiedza z tematyki zawierania umów z pracownikami i to nie tylko umowy o pracę, ale też umów cywilnoprawnych, zgłaszania pracowników do ZUS czy powierzanie im obowiązków. Przy wyliczaniu wynagrodzenia istotne znaczenie ma czas pracy np. rozkład czasu pracy, nadgodziny, praca w nocy czy w niedziele, a także pełnione dyżury u wyjazdy na delegacje. Istotne są także urlopy i zasady ich udzielania oraz wykorzystywania. A nawet pracując w dziale wynagrodzeń samo sporządzanie planu urlopów będzie przydatne.

Najważniejszym zadaniem osoby zajmującej się wynagrodzeniami jest ich wyliczanie i wypłacanie. A zatem trzeba znać zasady wypłacania wynagrodzeń, odprowadzane składki dobrowolne i obowiązkowe, dodatki, jak wyliczać wynagrodzenia za chorobowe, zasiłki czy ewidencjonować wynagrodzenia ogólnie. Gdzie można się tego wszystkiego nauczyć, aby zostać specjalistą w tej dziedzinie?

Pomocny będzie kurs specjalista ds. wynagrodzeń np. w Toruniu. Na takim kursie internetowym można nauczyć się dosłownie wszystkiego, co w pracy specjalisty do spraw wynagrodzeń się przyda. Ale warunek jest jeden. Trzeba znaleźć placówkę oferującą kursy, która spełnia wymagania stawiane przez Ministra Edukacji Narodowej, aby mieć pewność, że program kursu i jego realizacja są sprawdzone i doskonale zaplanowane, żeby każda osoba uczestnicząca w kursie faktycznie nabyła wiedzy potrzebnej jej do pracy w nowym zawodzie.

Krajowa Izba Księgowych nie dość, że spełnia wymagania MEN to jeszcze bardzo łatwo można to potwierdzić. Wystarczy, że sprawdzimy ewidencję szkół i placówek oświatowych oraz rejestr instytucji szkoleniowych, aby zobaczyć, że Krajowa Izba Księgowych jest faktycznie wpisana. Poświadcza to, że faktycznie ma uprawnienia do prowadzenia takich kursów, a ich poziom jest na tyle wysoki, że i MEN sprawuje nad nimi nadzór. Co ciekawe KIK posiada też certyfikat jakości ISO 9001:2009, co dla wielu osób też jest wyznacznikiem dobrej jakości prowadzonych usług.

Kursy internetowe są bardzo wygodną metodą nauki, ponieważ już w kilka tygodni można uzyskać nowe wykształcenie. Po zakończeniu kursu trzeba zdać test końcowy, a więc naprawdę trzeba się przyłożyć do nauki, aby uzyskać nowe uprawnienia. Z kolei dyplom specjalisty ds. wynagrodzeń i certyfikat ukończenia kursu zostanie nam wydany na dokumentach zgodnych ze wzorem MEN, gdzie nie ma informacji o tym, w jakiej formie kurs ukończyliśmy.