Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-Blogłódź

Osoba „skrojona na miarę” pod profil tego stanowiska powinna mieć z pewnością wyższe wykształcenie ekonomiczne wraz ze zdolnością analitycznego myślenia, zdolności numerycznych oraz znajomości biegłej języka obcego. Sylwetka analityka finansowego, bo o nim mowa to konieczny element w całej układance w każdej firmie. Zatrudnienie takiej osoby, to często wspomniana konieczność, ale także warunkowanie przetrwania i rozwoju na trudnym oraz wyspecjalizowanym rynku. Kto wyszykuje analityka finansowego? Przede wszystkim banki, firmy konsultingowe, przedsiębiorstwa produkcyjne czy też jednostki należące do grona administracji publicznej. Głównymi zestawem obowiązków na tym stanowisku dla nowej osoby jest ocena działalności przedsiębiorstwa, monitorowanie poprzez nacisk na minimalizację ewentualnych strat oraz prognozowanie perspektyw efektywnego rozwoju.

Źródłem do rozpoczęcia nauki w kierunku objęcia stanowiska analityka finansowego może być twór, który został zaprojektowany przez interdyscyplinarny zespół w ramach Krajowej Izby Księgowych. Mianowicie chodzi o internetowy kurs analityka finansowego, który bije rekordy popularności w naszym kraju pod względem osób chętnych do rejestracji. Trzeba otwarcie przyznać, że ten sposób na edukację stał się wygodniejszy i częściej wybierany ze względu na postęp technologiczny i tryb życia obrany przez większość społeczeństwa. Dzisiaj z natury człowiek jest istotą zajętą, pochłoniętą obowiązkami, stąd wyjazd do oddalonego nawet kilka kilometrów stacjonarnego ośrodka szkoleniowego nastręcza wiele trudności. Krajowa Izba Księgowych wzięła pod uwagę nie tylko potrzeby rynku pracy, ale przede wszystkim ludzi, którzy mogliby być zainteresowani ukończeniem kursu analityka finansowego. Nie ma czemu się dziwić, ale powszechna renoma KIK stała się już chlebem powszednim w oczach pracodawców. Wpis do ewidencji placówek i szkół, rejestru instytucji szkoleniowych oraz wiele certyfikatów ISO, to tylko kilka wyznaczników uznania tejże marki na polskim rynku.

Internetowy kurs analityka finansowego pod wieloma względami jest podobny do swoich odpowiedników, które odbywają się przykładowo na terenie Łodzi, Katowic czy innych miast Polski. Przede wszystkim podobieństwo ma miejsce w kontekście wyglądu dokumentów, które drukowane są na tych samych wzorach i na podstawach tych samych praw. Krajowa Izba Księgowych ma się czym chwalić, to osiągnięcie, które może się podobać, gdyż rozwiązuje wiele podstawowych problemów pod względem dostępności. Zwolenników tego rozwiązania już wkrótce może być jeszcze więcej, a ponadto nauka przez Internet może stać się już czymś w rodzaju codzienności, tak jak dzieje się to w oczach Ministerstwa Edukacji Narodowej, której regulacje są pod każdym względem przestrzegane przez Krajową Izbę Księgowych.