Kurs I stopnia głównego księgowego Łódź

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogŁódź

Można byłoby pomyśleć, że praca głównego księgowego to działania, czynności, które są czysto techniczne. Wprowadzenie wartości dokumentów do bazy danych, a także sumowanie obrotów, wypełnianie różnego rodzaju arkuszy, deklaracji oraz druków, to spoczywa głównie na barkach osoby zajmującej to stanowisko. Jest w tym dużo prawdy, ale na chwilę obecną od głównych księgowych oczekuje się coraz więcej. Dobra znajomość przepisów prawnych, które regulują obszar finansowy działalności różnych podmiotów. Coraz więcej zarządców przedsiębiorstw spodziewa się, że właśnie księgowy będzie w stanie podpowiedzieć im, w jaki sposób zoptymalizować można wszelkiego rodzaju rozliczenia, czy to z fiskusem czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Odpowiednia interpretacja przepisów w tej kwestii jest niezbędna, a możliwe zagrożenia mogą być brzemienne w skutkach.

Niewiele osób jest w stanie brać na siebie taką odpowiedzialność, ale można być pewnym, że znajdą się takie jednostki, które chcą się w tym specjalizować. Stąd też Krajowa Izba Księgowych, renomowana jednostka oświatowa, która od wielu lat zajmuje się prowadzeniem kursów doszkalających, zawodowych oraz kwalifikujących pomyślała o nowoczesnym rozwiązaniu na wszystkie bolączki w tej materii. Internetowy kurs I stopnia głównego księgowego ma być uchyloną furtką dla tych, którzy z wielu przyczyn dotychczas nie mogli przystąpić do edukacji. Tym razem wystarczy komputer ze stałym dostępem do Internetu. Za pośrednictwem platformy e-learningowej każdy chętny może rozpocząć naukę o dowolnej porze dnia czy też nocy. Wychodzi na to, że nie bez powodu Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do ewidencji instytucji szkoleniowych, rejestru placówek i szkół. Poza tym świadczone przez tę jednostkę organizacyjną usługi nie tylko są certyfikowane w najwyższym stopniu, poprzez dostępne certyfikaty ISO, ale także cieszą się dużym uznaniem już od wielu lat. Na uwagę także zasługuje zgodność z wszelkimi normami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Stanowisko głównego księgowego jest pełne wyzwań, ale nie oznacza szczebla, który jest niedostępny nawet dla osoby bezrobotnej. O takim statusie jednostka może ubiegać się w Urzędzie Pracy o dofinansowanie rozpoczęcia nauki za pośrednictwem sieci. Internetowy kurs I stopnia głównego księgowego jest tak samo istotny w oczach pracodawców, jak też wszystkie zajęcia prowadzone stacjonarnie w Łodzi, Warszawie, Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Zdalne szkolenie cechuje też niska cena, która przestaje być barierą dla licznej rzeszy chętnych do zwiększania swojej wiedzy. Nie pozostaje nic innego jak ruszyć po swoje!