Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogGdańsk

Praca fakturzystki lub fakturzysty to pełnienie obowiązków w obrębie działu księgowości. Jak dobrze wiemy, tenże dział zajmuje się budowaniem systemu ewidencji, którego zadaniem jest podstawa liczbowa środków gospodarczych, procesów oraz wyników finansowych działalności organizacji. Działanie fakturzystki opiera się przede wszystkim na braniu odpowiedzialności za zarządzanie fakturami oraz wszystkimi zadaniami i procesami z nimi związanymi. Wystawianie ich, korygowanie oraz wprowadzanie do oprogramowania systemu księgowego, to jedne z głównych zadań takiej osoby. Poza tym na barkach fakturzystki spoczywa także kontrola obiegu dokumentacji sprzedażowej, handlowej czy generowanie raportów.

Wyzwania, które stawiane są osobom starającym się o angaż jako fakturzystka pomocną dłoń wyciąga jedna z najwybitniejszych jednostek oświatowych w naszym kraju. Mianowicie chodzi o Krajową Izbę Księgowych, której specjaliści w ostatnim czasie zintensyfikowali działania w zakresie stworzenia rozwiązania, które ma sprostać postępowi technologicznemu. Internetowy kurs fakturzystki, to nowatorski przepis na bolączki w tej kwestii polskiego rynku pracy. To co się liczy w tym przypadku, to fakt, że ta usługa opatrzona jest wszystkimi niezbędnymi certyfikatami ISO, które potwierdzają ważność szkolenia odbywającego się za pośrednictwem Internetu. O dowolnej porze dnia i nocy można zasiąść do nauki i to bez konieczności przeorganizowania swoich dotychczasowych zajęć czy pełnoetatowej pracy. Krajowa Izba Księgowych pomyślała w tym przypadku nie tylko o młodych osobach, które dopiero wkraczają na rynek, ale także o tych bardziej doświadczonych, którzy zapragnęli przebranżowić się, doszkolić.

Należy zwrócić uwagę, że renoma Krajowej Izby Księgowych jest powszechnie znana w gronie pracodawców. Zdają sobie sprawę, że to jedna z niewielu instytucji szkoleniowych, która zadbała o wpis do ewidencji szkół i placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych. Poza tym jednostka ta świadczy inne usługi w tej branży dotyczące także kursów internetowych doszkalających, zawodowych czy też kwalifikacyjnych. Absolwenci zdalnego szkolenia na stanowisko fakturzystki chwalą sobie tę usługę, gdyż po zaliczeniu testu końcowego otrzymali dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje na tych samych wydrukach oraz na podstawie przepisów prawnych, które obowiązujące są w przypadku szkoleń stacjonarnych. Można twierdzić, że internetowy kurs fakturzystki jest równoznaczny z tym, który odbywa się w Gdańsku, Białymstoku czy wielu innych miastach Polski. Mamy więc wybór, czy chcemy zaoszczędzić czas i pieniądze ucząc się zawodu, zdobywając tytuł i kwalifikacje w trybie online…