Kurs asystent ds. księgowości Bydgoszcz

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogBydg

Staranność, rzetelność i dokładność pod każdym względem. To tylko trzy cechy, które powinny charakteryzować osobę, która chce się podjąć angażu jako asystent ds. księgowości. To jeden z pierwszych szczebli kariery w branży rachunkowości, księgowości. Asystent jest zobligowany do pomocy osobie, która zajmuje się aktualnymi obowiązkami zespołu księgowego. Główne zadania to przygotowywanie dokumentów oraz kwalifikowanie ich do ujęciach m.in. w księgach operacji gospodarczych, uzgadniania rozrachunków, a także wprowadzanie zgromadzonych danych do systemu księgowego. Taka osoba powinna wspierać także przy wielu innych obowiązkach dział księgowości w jego organizacji pracy, sporządzaniu zestawień i raportów m.in. w programie Microsoft Excel. Dobry asystent ds. księgowości posiada wysokie umiejętności analityczne oraz matematyczne. Przepisy prawa podatkowego, celnego, dewizowego oraz finansowego musi mieć w tzw. małym palcu.

O te wszystkie wymagania można odpowiednio zadbać kształcąc się pod patronatem Krajowej Izby Księgowych. Ten zespół od wielu lat pracował nad innowacyjnym sposobem, który będzie w stanie sprawić, że wolne wakaty wkrótce będą się zapełniać wysoce wykwalifikowaną kadrą. Internetowy kurs asystenta ds. księgowości, to właśnie to rozwiązanie, które ma postawić tę branże pod względem zatrudnienia na nogi. Krajowej Izbie Księgowych zawsze się udawało pod wieloma względami, teraz tym bardziej stają się placówką, która tworzy tzw. autostradę dla osób, które chcą się kształcić. Każdy kursant, który zacznie współpracować z tą jednostką posiadającą wpis do ewidencji szkół i placówek oraz w rejestrze instytucji oświatowych. Co ważne, internetowe szkolenie tego typu zawsze kończy się zdobyciem często upragnionych dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje. Poświadczenia drukowane są na tych samych wydrukach, na podstawie ogólnie obowiązujących przepisach prawnych, co w przypadku szkoleń odbywających się w ośrodkach stacjonarnych. Internetowy kurs asystenta ds. księgowości jest podobny pod wieloma względami co ten mający miejsce w Bydgoszczy i innych miastach.

W żaden sposób nie można hierarchizować e-learningu ze szkoleniami stacjonarnymi. W obu przypadkach są zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej, a w szczególny sposób zadbała to Krajowa Izba Księgowych. Pomysłodawcy nauki z domu, za pośrednictwem Internetu o każdej porze dnia i nocy mogą być dumni z siebie, ponieważ wolnych wakatów na stanowisku asystenta ds. księgowości jest coraz mniej. Zresztą, jak większość specjalistów z Krajowej Izby Księgowych zapewnia osoby, które zakończyły przeklikiwanie się przez internetowy kurs, szukają kolejnych szkoleń tego typu, w takiej formie i najlepiej prowadzonych przez specjalistów. Kształcenie się wprost z domu w żaden sposób nie jest gorsze od tego odbywającego się stacjonarnie.