Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/150/kurs-i-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogBydg

Rola dyrektorów finansowych w firmach znacząco rośnie na przestrzeni ostatnich lat. Do ich głównych zadań wciąż należy analiza wyników finansowych oraz otoczenia gospodarczego. Przykładowo bez akceptacji dyrektora finansowego nie zapadnie żadna strategiczna decyzja, a właśnie to ta osoba jest jej inicjatorem. W kwestiach decyzji podjętych odnośnie nowych inwestycji i wychodzenia na rynki zagraniczne, czy zwiększania zatrudnienia, to właśnie dyrektor finansowy wydaje się osobą najbardziej kompetentną. Wyzwania, które rzucane są przez właścicieli organizacji sprawiają, że samo stanowisko ewoluuje. Funkcje stricte księgowe, to już podstawa, ale znajdowanie odpowiedniego finansowania, współdecydowanie czy podejmowanie decyzji w kwestiach rozwoju firmy, ekspansji na nowe rynki, to już bardziej zaawansowane kwestie, które stają się coraz częściej obowiązkowe.

Krajowa Izba Księgowych wyszła naprzeciw tymże oczekiwaniom i wprowadziła na rynek nową, innowacyjną formę edukacji jaką jest internetowy kurs dyrektora finansowego. Za pośrednictwem specjalnie do tego celu przygotowanej platformy e-learningowej każda chętna osoba może przed ekranem swojego komputera rozpocząć bardzo efektywną naukę. Co to oznacza? To koniec pokonywania wielu kilometrów, aby zjawić się na wykładach ośrodków stacjonarnych. To też zakończenie procesu ciągłego poszukiwania pokoju hotelowego, czy wyżywienia. Te dodatkowe koszty odchodzą w niepamięć, przy dużym udziale Krajowej Izby Księgowych. Ta jednostka oświatowa posiada wszelkie niezbędne certyfikaty ISO, które tylko podkreślają jakość świadczonych przez tę placówkę usług. Nauczanie prowadzone przez Krajową Izbę Księgowych jest zgodne z wymogami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Cena kursów internetowych jest bardzo niska, a przy takiej jakości materiałów to zawsze udana inwestycja. Interdyscyplinarny zespół Krajowej Izby Księgowych spisał się na medal! Z tego też powodu nie dziwi wpis do rejestru instytucji szkoleniowych, czy też ewidencji szkół i placówek. Nawet dyplomy, które otrzymuje osoba szkolona po zakończeniu kursu internetowego są wydawane na tych samych wzorach i wedle tych samych przepisów prawnych.

Warto przypomnieć, że sprawowanie funkcji dyrektora finansowego bez koniecznych uprawnień jest nielegalne, a za sprawą Krajowej Izby Księgowych, to pełen profesjonalizm pod każdym względem. Pewne jest, że absolwent z dyplomem od tej właśnie placówki oświatowej będzie w stanie znaleźć nowy angaż. Internetowy kurs dyrektora finansowego ma taką samą wartość, co szkolenie odbywające się w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie. Z instytucją jaką jest Krajowa Izba Księgowych z pewnością inwestycja będzie trafiona!