Zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zawodowych jest niezbędne do tego, aby rozpocząć pracę jako specjalista ds. kadr i płac. Szczególnie że osoba na tym stanowisku musi stale poszerzać swoje kompetencje, co wynika z różnego rodzaju zmian prawnych wpływających na wykonywane obowiązki. W dalszej części artykułu wskażemy kurs kadry i płace online, który pozwoli w sposób kompleksowy przygotować się do tego zawodu.

Specjalista ds. płac i kadr, czyli kto?

Specjalista ds. płac wie, jak obliczyć wynagrodzenia krok po kroku i dba o to, aby proces naliczania pensji dla pracowników odbywał się w sposób prawidłowy. Musi być to osoba, która bardzo dobrze zna obowiązujące przepisy prawa, a dodatkowo jest odpowiedzialna i dba o szczegóły. Jest to niezbędne do wykonywania zadań związanych z listą płac, księgowaniem itd. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Specjalista ds. płac zakres obowiązków

Natomiast specjalista ds. kadr zajmuje się czynnościami związanymi z realizowaniem polityki kadrowej firmy zgodnie z prawem pracy. Oznacza to, że osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za obsługę procesów, które wiążą się z pracownikami. Nie we wszystkich firmach jest potrzeba zatrudniania dwóch pracowników odpowiedzialnych za te zadania. Najczęściej obowiązki związane zarówno z wynagrodzeniami, jak i ewidencją pracowników, przejmowane są przez specjalistę ds. kadr i płac.

zapisz się na „Kurs Specjalisty ds. Kadr i Płac”, by dowiedzieć się, jak obliczyć wynagrodzenie krok po kroku i nie tylko

Co zyskuje uczestnik kursu kadry i płace online?

Wybierając odpowiednio przygotowane kursy kadry i płace online, uczestnicy mogą zdobyć szeroką wiedzę i umiejętności potrzebną do rozpoczęcia pracy jako specjalista ds. płac i kadr. Przed przystąpieniem do szkolenia warto sprawdzić, jakie zagadnienia będą na nim poruszane, aby jak najlepiej przygotować się do wykonywania tego zawodu.

jak obliczyć wynagrodzenie krok po kroku

Co więcej, kursy kadry i płace online stanowią elastyczną formę nauczania, dzięki której uczestnicy zyskują możliwość połączenia swoich codziennych obowiązków z kształceniem. Wynika to z tego, że uczestnik szkolenia w trybie zdalnym może sam decydować o tym, w jakim miejscu i czasie będzie odbywała się jego nauka. Co więcej, przyszli specjaliści ds. płac i kadr zyskują szansę na przyswajanie wiedzy we własnym tempie, zgodnie ze swoimi możliwościami i potrzebami.

Jaką wiedzę powinien zdobyć przyszły specjalista ds. płac i kadr podczas szkolenia?

Tematyka poruszana podczas różnego rodzaju kursów kadry i płace online uzależniona jest od placówki oświatowej, która go prowadzi. W Krajowej Izbie Księgowych dbamy o to, żeby podczas oferowanego przez nas “Kursu Specjalisty ds. Kadr i Płac” uczestnik nabył specjalistyczną wiedzę nie tylko w zakresie tego, jak obliczyć wynagrodzenie krok po kroku, ale także potrzebną do podejmowania wszelkich wyzwań zawodowych.

W związku z tym podczas “Kursu Specjalisty ds. Kadr i Płac” kursant zdobywa wiedzę na temat:

• Podstawowych zagadnień z prawa pracy.
  • Zatrudniania pracowników i ustania stosunku pracy.
  • Urlopów i czasu pracy.
  • Wypłacania wynagrodzenia za pracę.
  • Obsługi programu kadrowo-płacowego.

Dokumenty wystawiane po ukończeniu szkolenia

Absolwent “Kursu Specjalisty ds. Kadr i Płac” zyskuje umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe niezbędne do podjęcia pracy w tym zawodzie. Potwierdzają to otrzymane przez niego dokumenty, takie jak:

• dyplom Specjalisty ds. Kadr i Płac,
  • zaświadczenie na wzorze Ministra Edukacji Narodowej,
  • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim,
  • certyfikat ukończenia kursu w języku angielskim.

Umożliwia mu to posługiwanie się tytułem Specjalisty ds. Kadr i Płac i legalne rozpoczęcie pracy w instytucjach państwowych, jak i prywatnych.