Samodzielna księgowa ma możliwość realizowania wielu ciekawych zadań w swojej pracy. Księgowość bowiem stanowi dział wiedzy, który stale ulega pewnym zmianom i otwiera możliwości do nabycia nowej wiedzy i podejmowania nowych wyzwań zawodowych. Więcej na temat pracy w dziale księgowości, a także o wiedzy potrzebnej do jej zdobycia będziemy pisali w dalszej części artykułu.

Praca księgowości – za co odpowiedzialny jest ten dział?

Praca księgowości jest bardzo istotna nie tylko dla konkretnej firmy, ale również dla funkcjonowania całego rynku gospodarczo-ekonomicznego. W związku z tym ukształtowano politykę rachunkowości, która stanowi zbiór standardów rachunkowości, reguł oraz przepisów wykorzystywanych przez firmy w sprawozdawczości finansowej. Te zasady modyfikowane są w zależności od obecnych potrzeb społeczeństwa, dlatego osoby zajmujące się samodzielną księgowością muszą je stale monitorować. Co więcej, praca księgowości jest bardzo rozległa i obejmuje wiele różnych aspektów powiązanych z finansami. 

Zapisz się na “Kurs Samodzielny Księgowy” i zdobądź wiedzę potrzebną w pracy księgowości

Wiedza potrzebna do pracy samodzielnej księgowej

Głównym celem pracy księgowej jest prowadzenie, sporządzanie i opracowywanie dokumentów oraz ewidencji księgowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Osoba na tym stanowisku musi posiadać wszechstronną wiedzę w zakresie finansów i rachunkowości, ale także powinna mieć umiejętności zarządcze i administracyjne

kurs samodzielny księgowy

Zakres informacji obowiązujący samodzielną księgową można przedstawić na przykładzie programu “Kursu Samodzielnego Księgowego”, który został opracowany w taki sposób, aby uczestnik zdobył kompetencje potrzebne do pracy na tym stanowisku. Szkolenie to podzielono na następujące moduły:

  • tematyka kadrowo-płacowa,
  • podatki PIT, CIT i VAT,
  • aktywa i kapitały,
  • rachunkowość i księgowość,
  • obsługa programu Symfonia Finanse i Księgowość.

Należy podkreślić, że każdy z modułów składa się na kilka tematów pozwalających jak najpełniej rozumieć dane zagadnienie. W kwestii opinii dotyczących szkolenia przygotowaliśmy artykuł dostępny pod poniższym odnośnikiem: https://kik.edu.pl/aktualnosci/kurs-na-samodzielnego-ksiegowego-opinie/

Czy “Kurs Samodzielny Księgowy” wystarczy, by zdobyć zatrudnienie?

Wykonywanie samodzielnej księgowości może być realizowane po kursie, o ile program umożliwi odpowiednie przygotowanie do wykonywania obowiązków zawodowych. Oferowany przez nas “Kurs Samodzielny Księgowy” został opracowany w taki sposób, aby uczestnik nabył wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do efektywnego realizowania zadań zawodowych na stanowisku samodzielnego księgowego.

Absolwent kursu uzyskuje dyplom z nadanym tytułem Samodzielnego Księgowego, certyfikat ukończenia Kursu Samodzielnego Księgowego w języku polskim i języku angielskim oraz zaświadczenie na druku Ministra Edukacji Narodowej. Warto dodać, że Krajowa Izba Księgowych jako uprawniona instytucja oświatowa po ukończeniu kursu wydaje absolwentowi zaświadczenie na druku Ministra Edukacji Narodowej.