Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogOpinie

W każdej pracy bardzo ważną kwestią jest poszerzanie swoich kompetencji zawodowych oraz umiejętności praktycznych – powinno na tym zależeć zarówno pracownikowi, jak również osobie zatrudniającej (pracodawcy). Pomocne w tym jest uczestnictwo w kursach oraz szkoleniach, które pozwalają poszerzyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Warto jest wybierać kursy, które są powszechnie uznawane za wartościowe oraz są cennym wpisem w CV. Jednym z polecanych kursów, który przyda się w branży księgowości oraz osobom pracującym w finansach jest Kurs Samodzielnego Księgowego organizowany przez Krajową Izbę Księgowych. O przydatności kursu na samodzielnego księgowego świadczą pozytywne opinie na jego temat wystawione przez osoby, które skorzystały z takiego szkolenia. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ są bardzo cennym źródłem informacji na temat sposobu organizacji kursu oraz jego przebiegu.

W wielu opiniach zadowolonych kursantów pojawia się stwierdzenie, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie kwestii teoretycznych i praktycznych w omawianych zagadnieniach. Dzięki temu istnieje możliwość poznania nie tylko prawnych i branżowych podstaw teoretycznych, ale również przydatnych podczas pracy praktycznych rozwiązań problemów i zagadnień z którymi styka się każdy księgowy w swojej pracy. Kurs Samodzielnego Księgowego organizowany przez KIK stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy, którą można zdobyć na studiach z ekonomii czy rachunkowości.

Kursy organizowane przez KIK pozwalają uzyskać szerokie pojęcie o charakterystyce pracy oraz wszystkich ważnych zagadnieniach zawodowych. Bardzo przyjazna forma zajęć, czyli zajęcia online pozwalają swobodnie dopasować formę i czas trwania nauki do własnych możliwości. Jest to bardzo ważne w kontekście osób pracujących czy posiadających inne ważne obowiązki – bardzo często kursy stacjonarne nie są w stanie dopasować swojego grafiku tak, aby pogodzić wszystkich uczestników i zapewnić im kompleksową możliwość wygodnej i komfortowej nauki. Oczywiście warto zaznaczyć (co potwierdzają liczne opinie oraz wyznania uczestników), że kursy internetowe są tak samo wartościowe jak kursy stacjonarne – wiele osób zastanawia się czy kursy online pozwalają uzyskać takie same kwalifikacje jak zwykłe kursy. Odpowiedź jest jednoznaczna – tak. Treści omawiane na kursach organizowanych przez Krajową Izbę Księgowych są zgodne z wytycznymi MEN, co jest bardzo ważne w kontekście uzyskiwanych certyfikatów oraz zaświadczeń. Każda osoba, która skończy określony kurs prowadzony przez KIK zyskuje tytuł specjalisty w określonym obszarze księgowości, co pozwala na podjęcie samodzielnej pracy w różnych placówkach oraz firmach.