Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogZaro
Nie da się ukryć, że w księgowości pracuje bardzo dużo kobiet. Choćby z badań statystycznych można zauważyć, że większość pracowników działów księgowych to kobiety. A ile jest asystentek ds. księgowości? Bardzo dużo. Ale warto zwrócić uwagę, że pensje w dziale księgowością są wyrównane i asystentki mogą liczyć także na wysokie zarobki. Na jakie asystentka ds. księgowości zarobki może liczyć? Średnia pensja to 3400 złotych brutto na miesiąc. Jednak wysokość wynagrodzenia zależy do wielkości firmy, w której się pracuje, regionu zatrudnienia – w większych miastach pensje są wyższe, czy też od doświadczenia zawodowego. Asystentka ds. księgowości może zarobić nawet 5000 złotych brutto na miesiąc. A do tego bardzo często osoby zatrudniane w księgowości mogą liczyć na bonusy takie jak premie finansowe czy prywatna opieka medyczna i karty rozrywki np. pakiety na siłownię. Dlatego też realnie osiągana korzyści majątkowe mogą być wyższe.
Ale co trzeba zrobić, aby pracować jako asystentka ds. księgowości? Liczy się doświadczenie zawodowe w pracy biurowej, niekoniecznie w finansach, ale warto mieć doświadczenie w pracy z dokumentami. A ponadto warto zrobić kurs dający specjalizację jako asystentka ds. księgowych. Na takim kursie nawet osoby, które wcześniej nie pracowały w dziale związanym z finansami szybko nauczą się o co w księgowości chodzi i jak zarządzać dokumentami. Taki kurs mogą zrobić też osoby studiujące rachunkowość lub inny finansowy kierunek, aby zaraz po studiach już mieć pewność zatrudnienia w zawodzie lub też osoby, które mają już wykształcenie, ale z jakichś powodów nie pracowały w zawodzie i chcą do niego wrócić, aby sobie usystematyzować swoją wiedzę.
Gdzie można zrobić kurs asystentki ds. księgowości? Dobrym wyborem jest Krajowa Izba Księgowych. Dlaczego? Jest to jednostka oferująca kursy spełniające wymagania Ministra Edukacji Narodowej. A to oznacza wysoki poziom merytoryczny kursów oraz kontrolę przez MEN czy prowadzone są na odpowiednim poziomie i w odpowiedni dla placówki edukacyjnej sposób. Oznacza to też, że KIK znajdziemy na liście placówek oświatowych. Uprawnienia wydawane przez KIK zgodne są z wzorem certyfikatów zawartym w Rozporządzeniu MEN. Oznacza to, że są uznawane przez MEN i będą uznawane w firmach prywatnych, placówkach państwowych czy w bankach komercyjnych. W praktyce kończąc kurs asystentki ds. księgowości i otrzymując certyfikat od KIK będzie można aplikować do pracy w wielu różnych miejscach i mieć pewność, że podwyższą one nasze kwalifikacje zawodowe w oczach rekruterów nawet w międzynarodowych firmach, w bankach czy w biurach rachunkowych.