Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogZaro

Praca w dziale księgowości dla każdej osoby, która myśli o stabilnej pozycji zawodowej jest celem. Każde przedsiębiorstwo czy to duże czy małe, a nawet osoby prowadzące działalność jednoosobową potrzebują księgowego. Im większa firma, tym większy dział księgowości, a co za tym idzie więcej miejsc pracy. Ale obecnie można pracować też w biurach rachunkowych, które świadczą usługi dla innych firm, a nawet w międzynarodowych korporacjach, które w Polsce mają tylko swój oddział. Oznacza to w praktyce, że w każdym miesiącu można znaleźć setki ofert zatrudnienia księgowych. Warto więc zrobić kwalifikacje samodzielnego księgowego, ponieważ wtedy można przebierać w ofertach pracy. Żeby zostać samodzielnym księgowym potrzeba tylko mieć certyfikat uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Można się zastanawiać czy finansowo nam się opłaci iść na kurs dla samodzielnych księgowych, a potem jeszcze zdawać egzamin, żeby uzyskać certyfikat. Otóż samodzielny księgowy zarobki osiąga wyższe niż księgowy czy asystent księgowego, ale niższe niż główny księgowy. Dlatego jeśli chcemy mieć dobrą pensję, a do tego planujemy w przyszłości zostać głównym księgowym to naprawdę warto ukończyć kurs i zdobyć certyfikat. Przejdźmy do licz: samodzielny księgowy może liczyć na średnio 8000 złotych brutto wynagrodzenia miesięcznie! To niemalże 4 razy więcej niż wynosi obecnie minimalna pensja.

Jednak wraz z wysoką pensją idzie w parze wyższa odpowiedzialność. Ale do tego może nas przygotować kurs na samodzielnego księgowego. Taki kurs można zrobić w Krajowej Izbie Księgowych i to przez Internet. Co to oznacza? Że nawet osoby pracujące na pełen etat mogą wziąć w nim udział, ponieważ można się uczyć w samodzielnie ustalonych porach zaliczając na bieżąco materiał kursowy. Ale czy taki kurs jest dobry? Tak, ponieważ Krajowa Izba Księgowych spełnia wymagania stawiane placówkom oświatowym przez Ministra Edukacji Narodowej, a także w wypadku kursów dla księgowych i wymagania Ministerstwa Finansów. Można też znaleźć KIK na liście placówek oświatowych oraz sprawdzić, że ma certyfikat jakości ISO9001:2009. Wydawane przez KIK dokumenty po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu kończącego kurs są wydawane na drukach zgodnych ze wzorem podanym przez MEN, a więc będą akceptowane i w firmach prywatnych, jak i w placówkach publicznych.

Kurs dla samodzielnych księgowych online to świetna opcja, dla osób które już pracują w księgowości i chcą szybko podnieść swoje kwalifikacje. Nawet ucząc się tylko wieczorami można go zaliczyć w 4-6 tygodni. Oznacza to, że szybko zdobędziemy potrzebną nam wiedzę, a do tego będziemy uczyć się kiedy nam to pasuje. A taka nauka na pewno będzie bardziej efektywna.