Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/147/kurs-specjalista-ds-kontrolingu/src-BlogWarsz

Warto szukać pracy w działach finansowych, zwłaszcza w rachunkowych, ponieważ zapewniają one stabilne zatrudnienie. Obecnie poszukiwani są szczególnie specjaliści do spraw kontrolingu, ponieważ zwykły księgowy mimo, że zajmuje się też rachunkowością zarządczą, może nie być dobry w planowaniu czy kontrolowaniu. Kontroling to stosunkowo nowa specjalizacja, którą może zdobyć każdy. Wystarczy zrobić kurs specjalista ds. kontrolingu w Warszawie, w innym mieście bliżej naszego miejsca zamieszkania czy nawet przez Internet, aby cieszyć się nowym zawodem z szerokimi perspektywami. Ale gdzie zapisać się na kurs?

Bardzo ważna jest renoma placówki organizującej kursy. Na przykład Krajowa Izba Księgowych wydaje każdemu uczestnikowi szkolenia po zakończeniu kursu Dyplom i Tytuł specjalisty ds. kontrolingu, a także certyfikat ukończenia kursu, które są zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Oprócz tego ta placówka szkoleniowa wpisana jest na listę placówek szkoleniowych i oświatowych, a to oznacza, że spełnia wszystkie wymogi Ministra Edukacji Narodowej w zakresie nauczania. Czy można mieć lepsze referencje? Owszem, ponieważ Krajowa Izba Księgowych posiada certyfikat jakości ISO9001:2009.

Czego można nauczyć się na kursie na specjalistę ds. kontrolingu? Rola i funkcje specjalisty ds. kontrolingu w przedsiębiorstwie to jedno z wielu zagadnień jakie będzie szerzej omówione na kursie. Przede wszystkim jakie są warunki, aby skutecznie prowadzić system kontrolingu. Jakie są cechy czy narzędzia w kontrolingu oraz orientacja na cel i jak te cele ustanawiać, a potem dążyć do ich realizacji. Podczas kursu omawiane są między innymi zasady skutecznego stawiania celów oraz najczęściej popełniane błędy i konsekwencje, jakie się z nimi wiążą. Można też nauczyć się planowania i poznać najczęstsze mity, które wcale nie prowadzą do tego, że plan jest dobry a wręcz przeciwnie. Omówiona jest też koncentracja na rachunkowości zarządczej wraz z różnicami między rachunkowością zarządczą i finansową. Ponadto omawiane są zagadnienia z zakresu zarządzania czy motywowania pracowników.

Czy jest różnica między kursem stacjonarnym a kursem internetowym? Na obu kursach można nauczyć się tego samego, ponieważ obejmują ten sam materiał szkoleniowy. Kursy internetowe też są uznawane przez MEN, dlatego i po kursie online można dostać wszystkie dokumenty potwierdzające nabytą wiedzę i ukończony kurs. Różnica jest w tym, że zapisując się na kurs internetowy sami wybieramy kiedy będziemy się na nim uczyć i kiedy zdajemy testy cząstkowe czy egzamin końcowy. Można więc dopasować tempo nauki do swoich indywidualnych preferencji.