Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogWroc

Każdy pracownik chciałby zarabiać więcej. Podniesienie płac często poprawia efektywność pracy całego przedsiębiorstwa, ale ważne jest, żeby nie obniżyła jego płynności finansowej. Strategia rozwoju firmy powinna być ściśle powiązana z wydatkami i inwestycjami, a odpowiednie zarządzanie środkami jest kluczem do sukcesu. Mądry księgowy jest w stanie podołać temu trudnemu zadaniu z korzyścią dla wszystkich. Jednak jego wiedza dotycząca nadzoru systemu płac nie może wziąć się znikąd. Ponadto jakkolwiek szczere doradztwo kolegów po fachu w tym zakresie nijak ma się do realiów, ponieważ każde miejsce pracy ma inny charakter, przeznaczenie, wielkość. Strategia rozwoju struktury płac powinna być poparta wiedzą, a takową możemy zdobyć po zaliczeniu szkolenia z płac organizowanego przez Krajową Izbę Księgowych (KIK).

Krajowa Izba Księgowych to renomowana jednostka oświaty, oferująca swoje usługi na przestrzeni lat. O efektywności nauczania KIK świadczą rzesze zadowolonych absolwentów, którzy z powodzeniem odnaleźli się na rynku pracy. Jej aktywność została również zauważona i doceniona przez Polski Komitet Normalizacyjny, który postanowił przyznać instytucji certyfikat ISO. Wszystkie działania dydaktyczne KIK są prowadzone na podstawie zaleceń MEN. Firma prowadzi szeroką działalność edukacyjną, a w jej ofercie znajdują się także szkolenia z zakresu płac, organizowane m.in. we Wrocławiu. W trakcie ich trwania uczestnik zdobywa niezbędną wiedzę z zakresu obsługi płacowej pracowników czy przepisów podatkowych. Dla wielu osób uczestnictwo w tego typu kursach jest problematyczne. Często odbywają się one w godzinach pracy, a jak powszechnie wiadomo, pracodawca bardzo niechętnie patrzy na nieobecności pracownika – nawet wtedy, kiedy jego nieobecność jest związana z podnoszeniem kwalifikacji. KIK postanowił rozwiązać ten problem i to nie przez organizację kursów w weekendy. Krajowa Izba Księgowych całkowicie zrezygnowała z przeprowadzania zajęć stacjonarnych i swoją działalność oferuje online. To innowacyjne rozwiązanie pozwala pogodzić naukę z pracą. Szkolenie wykonane w zaciszu własnego mieszkania skutkuje otrzymaniem tytułu Specjalisty ds. Wynagrodzeń. Zdobycie tej wiedzy jest nieocenione w przypadku opracowywania lub regulacji drabinki płacowej. Pomoże ona przygotować odpowiedni plan, zgodny z wszelkiego rodzaju rozporządzeniami czy przepisami prawa podatkowego, ponadto uwzględni też zalecenia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystkie te zabiegi z pewnością wyjdą na dobre pracownikom, którzy otrzymają satysfakcjonującą ich wypłatę z perspektywami podwyżki. Na regulacjach skorzysta też przedsiębiorstwo, którego płynność finansowa przy podniesieniu płac nie zostanie nadwyrężona.