Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogElb

Księgowość nie jest łatwą dziedziną. Prócz matematyki, na której się opiera, bazuje na różnego rodzaju przepisach prawnych, które nieustannie są nowelizowane. Dlatego piastując stanowisko księgowego, trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie i dbać o to, by być na bieżąco. Zawód ten wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością. To właśnie księgowy jest sternikiem finansów przedsiębiorstwa. To on najczęściej hamuje zbyt odważne inwestycje szefostwa, których firma mogłaby nie udźwignąć. Na podstawie jego opinii przyznawane są podwyżki, dlatego każdy z pracowników darzy szacunkiem księgowego i poniekąd stara się z nim utrzymywać przyjazne relacje. Co prawda, jest to dość interesowne zachowanie, ale chyba każdy ceni sobie pracę w przyjemnej atmosferze, a kiedy w parze idą satysfakcjonujące zarobki, to człowiek wie, że jego wysiłek nie idzie na marne, tylko przynosi szereg odczuwalnych korzyści. Przy mądrym zarządzaniu środkami biznes rozwija się, a najczęściej głównym odpowiedzialnym za tego typu sytuacje jest księgowy.

Księgowość jest wymagająca, ale odwdzięcza się możliwością szybkiego znalezienia dobrze płatnego zatrudnienia. Jest doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którzy świetnie odnajdują się w świecie liczb, ale też chcą cały czas pogłębiać swoją wiedzę z zakresu prawa. Podjęcie pracy księgowego niekoniecznie wiąże się z kończeniem długich, nudnych studiów. Doskonałą alternatywę stanowią kursy księgowości, które możesz wykonać choćby w Elblągu. Instytucją, która zapewni udział w szkoleniu, jest Krajowa Izba Księgowych – jednostka systemu oświaty posiadająca wszystkie niezbędne certyfikaty ISO uprawniające do przekazywania wiedzy na najwyższym poziomie, która działa w oparciu o przepisy MEN. Jej skuteczność potwierdzają zadowoleni absolwenci oraz wieloletnia działalność na rynku. Krajowa Izba Księgowych wychodzi naprzeciw wymaganiom wszystkich chętnych i swoje szkolenia oferuje przez internet. Nie musisz już dojeżdżać dziesiątek kilometrów do wskazanego miejsca. Nie musisz stresować się pracą w grupie oraz znosić dziwnego zachowania prowadzących. To, ile się nauczysz, zależy tylko od ciebie. W trakcie wykonywania kursu pracujesz na specjalistycznej platformie e-learningowej. Zawarte na niej materiały w przejrzysty sposób pozwolą przyswoić wiedzę, a za jej usystematyzowanie są odpowiedzialne testy cząstkowe. Finalną część szkolenia stanowi napisanie pracy zaliczeniowej na jeden z tematów dostępnych na platformie oraz rozwiązanie testu generalnego. Jeśli tylko rzetelnie podszedłeś do nauki, to ostatnia część szkolenia nie powinna być dla ciebie najmniejszym problemem. Po ukończeniu kursu otrzymasz uprawnienia do wykonywania zawodu księgowego, a możliwość podjęcia ciekawego, dobrze płatnego zajęcia stanie przed tobą otworem.