Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogPoz

Kursy księgowości zarówno w Poznaniu, jak i całej Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią one doskonałą alternatywę dla długich i żmudnych studiów, a czasem pozwalają zdobyć o wiele więcej praktycznych informacji niż nauka na uczelni stacjonarnej. Problem pojawia się wtedy, kiedy należy wybrać instytucję, która tego rodzaju szkolenia przeprowadza. Nie wszystkie podmioty gwarantują zdobycie kompendium wiedzy, które z powodzeniem pozwoli odnaleźć się w pracy księgowego. Doskonałą alternatywą dla różnego rodzaju firm oferujących kursy jest Krajowa Izba Księgowych. To renomowana instytucja z wieloletnim stażem, o której skuteczności poświadczają certyfikaty ISO. Swoje metody nauczania prowadzi na podstawie wytycznych MEN. Efektywność nauki proponowanej przez KIK potwierdza rzesza absolwentów, która dzięki kursom znalazła wymarzoną pracę.

Po zapoznaniu się z ofertą Krajowej Izby Księgowych pierwsze słowo, jakie przychodzi na myśl to innowacyjność. Dlaczego? Instytucja postawiła na nowoczesne rozwiązania, dlatego wszystkie szkolenia z zakresu księgowości wykonuje się przez internet. Dziś niemal w każdym domu znajduje się komputer ze stałym połączeniem z siecią, a więc kursant w zaciszu własnego mieszkania może skupić się na nauce bez obaw, że ktoś będzie go rozpraszał. Szkolenie zostało opracowane przez zespół specjalistów, dlatego zawarte w nim informacje stanowią najlepszą możliwą bazę danych. Za efektywność kształcenia odpowiada platforma e-learningowa, która współpracuje ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi. Na platformie zgromadzono niezbędne do nauki materiały w postaci prezentacji multimedialnych i załączników tekstowych. Jeśli jednak uczestnik szkolenia woli uczyć się tradycyjnie, czyli za pomocą papierowych notatek, wszystkie dostępne informacje może wydrukować. Podobnie jak w szkole, tu również można rozwiązywać testy cząstkowe. Jeśli jednak kursant nie zaliczy któregokolwiek testu, będzie mógł przystępować do niego aż do momentu, w którym uzyska wynik pozytywny. Kiedy już przyszły księgowy opracuje cały dostępny materiał oraz zda wszystkie testy cząstkowe, przechodzi do napisania pracy zaliczeniowej, a także do głównego testu generalnego. Składa się on z kilkudziesięciu wybranych pytań z testów cząstkowych, dlatego jego zaliczenie nie powinno stanowić problemu. Jeśli uzyskany wynik testu generalnego będzie pozytywny, kursant otrzyma tytuł księgowego i śmiało będzie mógł podjąć pracę w niemal wszystkich urzędach i przedsiębiorstwach w Polsce.