Szkolenia płace w oświacie

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/133/kurs-specjalista-ds-wynagrodzen-online/src-BlogOśw

Każdy z nas spotkał w swoim życiu co najmniej jednego nauczyciela, który przyprawiał go o ciarki na plecach. Wymagający, surowy, momentami wręcz despotyczny. Na jego lekcje szło się ze strachem, ale dzięki temu człowiek zawsze był przygotowany. Po latach od ukończenia edukacji, kiedy wspomnienia zaczynają się zacierać, właśnie tego nauczyciela pamiętamy najbardziej, a najczęściej wtedy zaczyna go otaczać nimb szacunku i wdzięczności, ponieważ przekazywane przez niego informacje pamiętamy do dziś. Spoglądamy na nasze dzieci. Chodzimy na wywiadówki, poznajemy ich pedagogów i porównujemy do naszych, tych z przeszłości. I często dochodzimy do wniosku, że prawdziwych nauczycieli już nie ma. Nie widzimy w nich tej iskry i dyscypliny, choć z drugiej strony po cichu wolelibyśmy, żeby jej nie było, bo w końcu uczy nasze pociechy, więc niech będzie dla nich łagodny. Zazdrościmy tak zwanym belfrom. Mają dużo wolnego, dwa miesiące płatnego urlopu, ich praca to zazwyczaj kilka godzin w ciągu dnia a do tego podobno dobrze zarabiają. Podobno, bo nikt tak naprawdę nie wie, w jakim przedziale kształtują się pobory przeciętnego nauczyciela. Więc jak to jest naprawdę z ich wypłatami?

Wynagrodzenia w oświacie stanowią dość skomplikowany system. W jego opanowaniu pomogą kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych (KIK). Instytucja ta świadczy usługi na najwyższym poziomie, co potwierdzają otrzymane przez nią certyfikaty ISO. Całość programu kształcenia została opracowana na podstawie przepisów MEN. Jednym z kursów oferowanych przez KIK są szkolenia płace w oświacie. Pozwalają one zrozumieć strukturę płac w placówkach edukacyjnych. Istotnym udogodnieniem podczas realizacji kursu jest fakt, że wykonuje się go w domu i całkowicie samodzielnie. Potrzebny jest do tego tylko komputer z połączeniem z internetem. Specjalnie przygotowana platforma e-learningowa gwarantuje przejrzysty i efektowny przekaz wiedzy. Za zdobytą w trakcie trwania szkolenia wiedzą pójdą też kwalifikacje, ponieważ ukończenie kursu gwarantuje otrzymanie tytułu Specjalisty do spraw Wynagrodzeń. Dzięki temu nie tylko zaspokoisz głód ciekawości, ale będziesz też mógł podjąć pracę w działach księgowych wszystkich placówek edukacyjnych, jakie tylko są ci znane. Pomyśl, jak sentymentalnym przeżyciem byłby powrót w mury swojej dawnej szkoły podstawowej, ale tym razem już nie jako uczeń. Tym razem jako ekspert i członek wykwalifikowanego personelu, który swoja fachową wiedzą podniesie prestiż byłej placówki oświatowej.