Specjalista ds. rachunkowości podatkowej zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogZaro

Stanowiska pracy w dziale rachunkowości zawsze są rozchwytywane. Ale nie każdy może aplikować o stanowisko specjalisty ds. rachunkowości podatkowej. Oczywiście na studiach wyższych z zakresu rachunkowości czy w technikum rachunkowości można nauczyć się jak rozliczać podatki, ale to nie wszystko co trzeba umieć, aby pracować na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości podatkowej. Dlatego też zanim zaczniemy starać się o takie stanowisko dobrze jest zrobić kurs specjalisty ds. rachunkowości podatkowej, który wydanym po jego zakończeniu certyfikatem potwierdzi, że mamy odpowiednią wiedzę do prowadzenia zadań z zakresu rachunkowości podatkowej.

Czy warto jednak inwestować w kurs i zdobyć tytuł specjalisty? Zdecydowanie tak! Jeśli podniesiemy swoje kwalifikacje zawodowe i zaczniemy pracę jako specjalista do spraw rachunkowości podatkowej to możemy liczyć na bardzo wysokie zarobki. Specjalista ds. rachunkowości podatkowej osiąga zarobki na średnim poziomie 5495 złotych brutto miesięcznie, ale już co czwarta osoba pracująca na tym stanowisku deklaruje, że zarabia powyżej 7693 złotych brutto miesięcznie. Zatem nawet jeśli zainwestujemy w kurs specjalistyczny to w ciągu jednego miesiąca koszty nam się zwrócą. Warto też zauważyć, że w wielu firmach dodatkowo otrzymuje się prywatną opiekę medyczną czy bonus w postaci zajęć sportowo-rekreacyjnych i można liczyć na lekcje języka obcego w ramach pracy.

Czego można nauczyć się na kursie? Przede wszystkim szczegółowo zostaną omówione zagadnienia dotyczące rachunkowości podatkowej. Czyli doradztwo w zakresie sporządzania deklaracji podatkowych w działalności przedsiębiorstwa, kontrola przebiegu rozliczeń podatkowych, monitorowanie zmian w przepisach podatkowych, interpretacja prawa podatkowego, współpraca z innymi firmami w zakresie doradztwa podatkowego czy też jak uzgadniać i rozliczać konta księgowe.

Jednak taki kurs przyniesie nam korzyść tylko wtedy, kiedy będzie organizowany przez podmiot spełniający wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Krajowa Izba Księgowych organizuje kurs dla specjalisty ds. rachunkowości podatkowej, którego materiały kursowe zgodne z wymaganiami merytorycznymi stawianymi przez Ministra Edukacji Narodowej, a także po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu wewnętrznego kwalifikacje zawodowe potwierdzane są certyfikatem drukowanym na wzorze zgodnym ze standardami MEN. Taki dokument jest więc certyfikatem nadającym uprawnienia specjalisty i akceptowany jest w firmach prywatnych, instytucjach państwowych czy w bankach komercyjnych. Otrzymując ten certyfikat możemy mieć pewność, że będzie on dla nas źródłem korzyści zawodowych.